První čtvrtfinále mezi Českými Budějovicemi a Ústím nad Labem mělo jasného favorita. Severočeši museli v předkole play-off absolvovat tři zápasy, navíc nad Jihostrojem nevyhráli dlouhých jedenáct let. Ale René Dvořák rozhodně situaci nepodcenil a na palubovku poslal tradiční základní sestavu. V kádru Ústí nad Labem přicestovali i dva odchovanci jihočeského volejbalu, blokaři Marek Beer a Martin Tibitanzl.

Nejmladší hráč Jihostroje v extralize v historii: Tomáš Brichta

První tři body v utkání patřili hráčům z ústeckého volejbalového klubu, ale pak už se jihočeská mašina rozjela a začala sbírat body. Nejčastějším zakončovateli byli Schouten a Licek. Do poloviny druhé sady byla patrná převaha Jihočechů, Ústečtí ale bojovali, rvali se o každý míč a postupně se ve skóre domácím přibližovali. Trenér Dvořák v oddechovém čase své svěřence uklidnil, a pak už mohli diváci ve Sportovní hale tleskat krásným akcím, když ze středu sítě útočil Sedláček, skvělý zákrok v poli ukázal Kryštof a esem se blýskl Licek. V bitvě jihu proti severu vybojovaly vítězství 3:0 České Budějovice a získaly první bod ve čtvrtfinálové sérii.

Jihostroj České Budějovice – VSK Ústí nad Labem 3:0 (19, 20, 19), čas: 87 minut, rozhodčí: Velinov, Rychlík, diváků 680, stav série: 1:0. České Budějovice: Polák, Schouten, Licek, Sedláček, de Amo, Stoilovič – libero Kryštof (Kriško, Michálek, Mach). Trenér: René Dvořák. Ústí nad Labem: Beer, Kobolka, Lank, Baláž, Srb, Vemič – Kořínek (Pospíšil, Tibitanzl, Vodvárka). Trenér: Luboš Vašina.