Volejbalové Netolice mají za sebou skvělou sezonu. Jednu z nejlepších v bohaté historii klubu. „Za celý tým bych moc chtěl poděkovat našim věrným fanouškům, jsou určitě nejlepší v soutěži, a hlavně našim rodinám za pomoc, trpělivost a obětavost," vzkazuje prostřednictvím Deníku bez sebemenšího zaváhání osobnost netolického družstva Ondřej Mach. Ochotně odpovídal na dotazy, které se převážně točily okolo úspěšného působení Netolic ve druhé lize.

Zúročilo v letošní sezoně, že tým je dlouho pohromadě?
Myslím, že rozhodně. Před letošní sezonou došlo jen k malým úpravám kádru, za prací do Kanady odjel smečař Honza Filip, naopak na bloku nás posílil Honza Kalina z prvoligového MFF Praha.

To jsou všechny změny, se kterými jste vyrukovali proti druholigovým soupeřům?
Přesně tak. Jinak se kádr prakticky nezměnil.

Funguje v týmu vzájemná spolupráce mezi hráči? Scházíte se společně i mimo kurt?
Protože volejbal je stoprocentně jeden z nejnáročnějších sportů na týmovou spolupráci, tak fungovat musí. Když nemáš dobrou partu na hřišti i mimo něj, tak v zápasech prohráváš.

Zařazujete do projevu týmu také moderní herní prvky? Držíte krok se světem?
Letos jsme posunuli volejbal do nových dimenzí ve stylu Járy Cimrmana. Tak jak on zahrál první aut v dějinách šachu, nám se povedla první hra v oslabení v historii šestkového volejbalu.

Hra v oslabení?
Rozhodčí přehlédli, že nemáme na hřišti šestého hráče. Ale vážně. Na trénincích se snažíme dlouhodobě pracovat na zrychlení útoku. Náš trenér Honza Suchý zaměřuje obsah tréninků individuálně. Pracujeme na činnostech, které v konkrétních zápasech nefungovaly podle našich představ.

Pohybovali jste se v tabulce hodně vysoko, nebudete mít 
za rok chuť na vyšší soutěž?
Zcela otevřeně – ambice na postup nemáme. První liga je mimo naše hráčské, časové i finanční možnosti. O tom koneckonců svědčí i výsledky, které v první lize dosáhly Domažlice, loňský vítěz naší skupiny.

Připomeňte je…
…šest vítězství z osmadvaceti utkání a sestup do druhé ligy. Už před letošní sezonou jsme si ale dali za cíl skupinu vyhrát, takže byť třetí místo je dobré, nejsme s naším výsledkem spokojení. Na základě toho jsme odmítli i nabídku se kvalifikace o první ligu zúčastnit (týmy Chabařovic a Mladé Boleslavi se do kvalifikace nepřihlásily).

Koho považujete za osu netolického volejbalového týmu?
Volejbal je jeden z nejnáročnějších sportů na týmovou souhru, a tak je těžké vybírat, protože každý má na hřišti své úkoly, které když neplní, tak se prohrává. Mám – li někoho vyzdvihnout, tak určitě začnu nahrávačem Honzou Suchým a blokařem Jakubem Škodou, kteří se starají o náplň tréninků.
(rozhovor v kompletním znění najdete v sobotním tištěném vydání Deníku)