V prvním utkání se tým Netolic utkal s klatovskými volejbalisty, ve kterém byl až na krátký výpadek v koncovce druhého setu jasně lepší a zvítězil 3:1 (17,-23,14,17). Druhým, podle očekávání nejsilnějším soupeřem, byl Sokol Hostivař. "Předpoklady se naplnily a k vidění bylo kvalitní utkání," říká Mach o utkání, ve kterém Netolice svého soupeře většinu času držely pod tlakem a nakonec dokráčely opět k vítězství 3:1 (17,-23,20,21).

Před posledním utkání proti VK Tuchlovice tak stačil Netolickým zisk dvou setů k vítězství v celé kvalifikaci. "Na mužstvo dolehla nervozita," připouští Mach. Tým prakticky celý první set výrazně ztrácel a zachránil jej až v koncovce. "Od stavu 21:24 jsme dokázali odvrátit tři setboly a nakonec jsme zvítězili 28:26." Úspěch v dramatické koncovce přinesl na hřiště potřebný klid a v dalším průběhu utkání nebylo o vítězi pochyb, byť se Tuchlovice ještě ve třetím setu zmobilizovaly a v těsné koncovce jej získaly. Celkový výsledek nakonec byl opět 3:1 pro Netolice (26,19,-25,19).

Na úspěchu se podíleli nahravači Jan Suchý a Petr Kohout, smečaři Luděk Filip, Tomáš Bartoš, Filip Bartoš, Jaroslav Matys a Tomáš Velek, univerzálové Jakub Škoda a Ondřej Mach ml., blokaři Lukáš Holeček, Mikuláš Richter a Václav Štekl a libera Zbyněk Baron a Ondřej Mach st.

Šíře a kvalita netolického kádru se ukázaly být značnou výhodou, kdo nastoupil, pomohl, příslibem do budoucna byly kvalitní výkony mladých hostujících juniorů z Jihostroje (Ondřej Mach ml., Tomáš Velek, Mikuláš Richter a Václav Štekl).

Po celou dobu turnaje byli sedmým hráčem Netolic diváci, kteří dorazili v hojném počtu a neúnavně fandili i ve chvílích, kdy se domácím úplně nedařilo. "Za to si zaslouží obdiv a velké poděkování," vzkazuje domů do Netolic Ondřej Mach.