Dobrým zvykem, do kterého se občas zapojuje i Deník, jsou soutěže o vstupenky na extraligové zápasy volejbalistů Jihostroje České Budějovice. Naposledy právě s Deníkem vyhrála dvě vstupenky dokonce na zápas Poháru CEV Petra Lecová.

Klubová soutěž před extraligovým duelem o třetí místo v tabulce Jihostroj České Budějovice - Lvi Praha měla netradičního vítěze. Otázka byla pro většinu fanoušků docela jednoduchá. Kteří tři hráči současného kádru Lvů Praha působili dříve v Českých Budějovicích? Odpovědí přišlo dost. Většinou správných. Todua, Tibitanzl, Schouten. Správně. Bez chyby. Trio, které v dresu pražského týmu podává výborné výkony, se prezentovalo bojovným volejbalem i v českobudějovické Sportovní hale.

Jedna odpověď, a přišla dokonce jako první, vzbudila nejprve lehké rozpaky, ty ale během pár vteřin vystřídal na tváři PR manažera Jihostroje České Budějovice Matěje Mayera velký úsměv. "Přišla odpověď Já, Schouten a Tibitanzl." Možná byste věděli, kdo byl jejím autorem. Ano. Ukrajinský 208 centimetrů vysoký šikula Valerij Todua. A protože napsal jako úplně první, tak soutěž dokonce vyhrál a dva lístky si opravdu vyzvedl. Vzhledem k tomu, kolik měl a má v Č. Budějovicích fanoušků, by potřeboval vyhrát lístků nejméně desetinásobek.