V Lipně nad Vltavou odstartuje 15. srpna už devátý ročník festivalu, který je zaměřený na sport i kulturu. "Podařilo se nám skloubit sportovní program s kulturním," poznamenala jedna z hlavních organozátorek Kateřina Neumannová."Držíme tradiční sporty, ale připravili jsme i celou řadu nových," doplnil olympijskou vítězku spoluorganizátor Martin Dvořák.
Sportovních vrcholů bude několik, mezi kulturní se zařadí 21.8. koncert Anety Langerové."Jsme rádi, že se nám v době pandemie nového typu koronaviru podařilo nachystat velmi kvalitní program," zopakovala Kateřina Neumannová. "Připravujeme teď detaily devátého, ale zároveň už chystáme desátý ročník," připomněl Martin Dvořák.

Na Lipno dorazí osobně kromě Neumannové další sportovní hvězdy, už teď pořadatelé mohou potvrdit účast Václava Chalupy, paralympijských reprezentantů Jiřího Ježka nebo Arnošta Petráčka. "Přijede si zacvičit s návštěvníky festivalu Hanka Kynychová, dorazí olympijský vítěz David Svoboda, tak by se dalo pokračovat," uvedla jedna z nejlepších lyžařek české  historie Kateřina Neumannová. 

Festival se uskuteční od 15. do 22.8.