Michal Kriško nad volejbalovou páskou sice zase řádil, ale skvěle nachystaný tým z jihu Čech přesně věděl, co na něj platí. Do série poprvé vstoupil uzdravený nahrávač Kovalčuk. Jihočeši se koncentrovali na každou výměnu. Trenér René Dvořák připravil taktiku, která Jihostroj přivedla vítězně do cíle prvního setu: 25:21.

Ve druhém setu byl úvod naprosto vyrovnaný. Petr Šulista, odchovanec Jihostroje, se v libereckém prostředí cítil lépe než na jihu. Dukla v polovině setu vedla o dva body: 13:11. Jenže to už sáhl trenér rené Dvořák pro eso. Byl jím Filip Rejlek. Zkušený univerzál nahradil Kanaďana a pomohl Jihostroji v důležitých okamžicích. Blokařsky vyztužil prostor nad sítí Valerij Todua.

Ve třetím setu zůstal na kurtu Rejlek, Jihočeši hráli skvěle. Smečařsky působili jistě Michálek i Stoilovič. Právě srbský smečař esem přiblížil úřadující mistry k vítězství. Rejlek čaroval až do konce, ale poslední bod zaznamenal esem Adam Casey Schouten.

Jihostroj vyhrál 3:0 a v sérii vede 2:0 na sety.

Dukla Liberec – Jihostroj ČB 0:3 (-21, -22, -22). Stav série 0:2. Rozhodčí Dušan Rychlík, René Činátl.

Jihostroj ČB: de Amo, Schouten, Ondrovič, Todua, Michálek, Stoilovič – libero Kryštof (Rejlek, Polák). Trenéři Dvořák a Skolka.