Za malou sportovní slavnost by se dalo označit celorepublikové mistrovství v nohejbale žáků, které organizátoři situovali do Trhových Svinů. U sítě se rozpoutaly obrovské bitvy. MČR žáků bylo vypsáno pro dvojice a trojice. „Organizační práce je tak na půl roku, sháněli jsme sponzory, zajišťovali granty,“ říká za organizátory Josef Kápar.

Do turnaje se přihlásilo šestnáct týmů. Na antuce diváci sledovali překrásné výměny. Domácím borcům pomáhala znalost prostředí. Hráči Spartaku Trhové Sviny se výborně na jeden z vrcholů sezony připravili. „Já nejdřív hrál fotbal, postupem času mě nohejbal bavil víc, nejlepším výsledkem je asi druhé místo na mistrovství republiky a vítězství v Lounech,“ hodnotil na antukových kurtech domácí Dan Fík. Trhové Sviny speciálně v MČR spolupracovaly s Dynamem ČB.

V trojicích domácí tým prohrál až ve finále, ve dvojicích skončil na třetím místě. „Byli jsme druzí na mistrovství mladších žáků, tady jsme doma, líbí se mi tu, je to povedený turnaj,“ pochvaloval si Ondřej Matějka.

Nejlepší hráč

Odborníky ze všech nejvíc zaujal Pacejka z Prostějova. Přivezl si na jih Čech báječnou formu, za odvahu a umění si odvezl titul Nejlepší hráč mistrovství České republiky. V trojicích bylo pořadí následující. Na prvním místě Prostějov, druhé místo patří Trhovým Svinům, třetí Solidaritě Praha, za medailemi skončil benešovský Šacung.

Ve dvojicích si na zlato sáhli mladíci ze Solidarity Praha, kteří skončili ve velmi kvalitní konkurenci před Prostějovem a domácím celkem z Trhových Svinů. Čtvrtá příčka patří Horažďovicím. „Byla tu velice slušná úroveň, všichni se snažili, přesto by to někdy ještě chtělo větší zapálení,“ uvedl Svatopluk Pflieger z Dynama ČB.

Sportovní úroveň mistrovství České republiky byla opravdu velmi dobrá. Znovu se potvrdilo, že na jihu Čech se hraje dobrý nohejbal, i do budoucna budou mít jihočeské kluby na čem stavět. I když boj o hráče pokračuje: „Základna letos končí, budeme se snažit sehnat další nohejbalisty, zatím to ale není nic moc,“ myslí si Josef Kápar. Bronislav Pilbauer z Dynama ČB má poněkud odlišný názor: „V České republice nohejbal prožívá jakýsi vzestup co se týká úrovně i základny, je to přece jen masový sport, vývoj vidím v mládežnické kategorii, toho jsme svědky i tady v Trhových Svinech. Úroveň je vysoká, mladí dosahují dobrých výsledků, protože se s nimi pracuje.“

Výsledky (turnaj trojic): 1. Prostějov, 2. TJ Spartak Trhové Sviny, 3.Solidarita Praha, 4.Šacung Benešov, (turnaj dvojic): 1. Solidarita Praha, 2. Prostějov, 3. TJ Spartak Trhové Sviny, 4. Horažďovice.

Dynamo třetí

II. liga: Dynamo ČB - Start Praha 6:2, Nekola-Karvánek, Ryneš-Vondrášek, Nekola-Karvánek-Hohenberger 2, Musil-Ryneš-Vondrášek 2. Dynamo je třetí. Zruč - Tábor 5:5, Veselí – K. Vary B 3:6.