„Na Prachaticku se soutěže nehrají, a tak jsme se před časem přihlásili na Strakonicko. Po loňské sezoně jsme postoupili do nejvyšší soutěže v okrese a vyšší kvalita je pořádně znát,“ přiblížil situaci Jiří Pešek starší ze zdíkovského týmu.

V prvním kole vyhráli Zdíkovští na Fezku Strakonice 4:1, ve druhém je čekala Radomyšl. „Asi dostaneme na frak, Radomyšl je výborná,“ uvažoval před utkáním J. Pešek. Nakonec z toho bylo pořádné drama. Nejprve vyhrála domácí dvojice M. Šíp – M. Sládek, soupeř vyrovnal na 1:1, pak šli do vedení domácí zásluhou trojičky J. Pešek st. – J. Pešek ml. – M. Šíp. Za stavu 2:1 vedli ve svém utkání Šíp se Sládkem 1:0 na sety a 7:5, ale zkušení soupeři dokázali utkání otočit a vyhráli i závěrečný zápas dvojic. „Dokázali jsme s favoritem držet krok, což je výborné. Kluci byli i blízko třetímu bodu, škoda. Prohráli jsme 2:3 na zápasy a 5:6 na sety, ale nemůžeme být zklamáni,“ hodnotil utkání Jiří Pešek starší.

Sezona se teprve rozjíždí a na Zdíkovské čeká ještě hodně zápasů. „Hraje se sytém jaro – podzim a v přeboru je deset týmů. Z Prachaticka jsme zde jediní. Většinou zde hrají týmy z blízkého okolí Strakonic, nejdelší cesta nás čeká nyní do Horažďovic, které tuto soutěž také hrají,“ přiblížil soutěž Jiří Pešek a dodal: „Domácí zápasy hrajeme v Čábuzích, protože ve Zdíkově není žádné hřiště. Hrací dny jsou v pondělí a samozřejmě přivítáme, když nás kdokoliv přijede povzbudit.“