Obleva, která dorazila o víkendu do naší republiky, byla totiž opravdu pořádná. „Dopoledne ještě trochu pršelo, na dráze bylo trochu vody, ale to nemohlo zabránit startu závodu,“ spokojeně se usmívá hlavní organizátor Miroslav Topinka. Ten totiž v posledních dvou letech musel závod kvůli nepřízni počasí několikrát odvolávat.

Při neúčasti nejlepších dvou současných českých jezdců bratří Antonína a Jana Klatovského byl jednoznačně největším favoritem závodu stálý účastník Grand Prix Němec Günther Bauer.

Ten se však celkového triumfu nedočkal. Hned ve své první rozjížďce sice dokázal udržet za zády stále se lepšícího českého pilota Andreje Diviše, ale ve druhé jízdě ho zradil motocykl a do cíle nedojel. „Tím bylo prakticky rozhodnuto, protože nulu z jedné jízdy už dohnat nemohl,“ přibližuje Topinka klíčový moment závodu.

Bauer pak sice všechny své rozjížďky vyhrál, ale stejně si vedl i Diviš, který se tak se ziskem čtrnácti bodů mohl radovat z celkového prvenství. Druhý skončil Rakušan Mario Schwaiger, Bauer se postavil na třetí stupínek.

Výsledky: 1. Diviš 14, 2. Schwaiger (Rak.), 13, 3. Bauer (Něm.) 12, 4. Pecina 11, 5. Posch (Rak.) 10, 6. Fürst 10.

V neděli se jel v severočeském Hamru na Jezeře druhý závod domácího šampionátu, který při neúčasti Němce Bauera i bratrů Klatovských vyhrál Rakušan Charlie Ebner před českými piloty Volejníkem a Divišem. Ten se dostal do čela mistrovství.

Pořadí MR po dvou závodech: 1. Diviš 26, 2. Ebner (Rak.) 22, 3. Pecina 21, 4. Volejník 18, 5. P. Klauz 17, 6. Kreuzberger (Rak.) 16.