HBC JVP Strakonice 1921 - HK FCC Město Lovosice 28:36 (16:20)

Branky: Wildt 5 (3), Zbíral 4 (1), A. Nejdl 4, Fencl 3, Kaplan, Pek, M. Nejdl, Bičiště, Krejčí 2, Landsinger, Baierling 1 – Hniďák 8, Lukáč 7, Kupa, Jenko 5 (1), Chotěborský 3, Holubec, Trkovský, Heřmanovský 2, Motl, Stach 1. Vyloučení: 2:6. ŽK: 0:1. Góly ze sedmiček: 4:2. Diváků: 260. Nejlepší hráči utkání: Fencl – Lukáč.

Hráčské absence zaviněné zraněními vyslaly strakonického trenéra Michala Zbírala na hřiště. Zaskočil za zraněné pivoty a byl rovnocennou náhradou, připsal si čtyři góly. Jeho místo na střídačce zaujal předseda klubu Miroslav Vávra.

A Strakoničtí začali proti favoritovi nebojácně. Vedli 2:0 a pak ještě 3:2. Soupeř stav otočil, ale domácí ještě srovnali na 4:4 a na 5:5. Poté soupeř uskočil o dvě branky a mírné vedení si držel. Před přestávkou utekl na pět branek, domácí pak ještě sedmičkou tento rozdíl korigovali. Ale mohlo být ještě lépe, škoda neproměnšných šancí.

Ve druhém poločase domácí stále drželi přijatelný rozdíl, ale po pětibranové šňůře hostů v 50. minutě svítil na tabuli stav 24:33. Zbylou desetiminutovku sice domácí o gól vyhráli, ale stejně jako v prvním poločase mohli branek nastřílet i více. Strakoničtí odehráli s favoritem rovnocennou partii, ale kvalita byla na straně Lovosických. I tak se po závěrečném hvizdu zdál osmibrankový rozdíl zbytečně vysoký.

Zdroj: HBC JVP Strakonice