Jaké prostředí je ve městě Ivrea, kde se MS 2018 konalo?
Jihočech Jakub Krejčí  pádloval na mistrovství světa, přivezl si dvě medaile.Ivrea je velmi krásné malé městečko kousek od Milana. Trať je technicky velmi náročná s vyšším průtokem vody, s velkým spádem, moc mělkých míst tam není, mně osobně sedí.

Co se vám v závodě MS vydařilo, s čím jste byl spokojený?
V samotném individuálním závodě mi vyšla kvalifikace. Byl jsem šestý.

Tam všechno na lodi vyšlo naprosto dokonale?
I přes pocit, že loď neklouže, to nakonec byl super výsledek.

Co semifinále? Jak zhodnotíte boj o finále MS?
V semifinále se mi jelo dobře, ale zbytečné dva dotyky na posledních brankách mě odsunuly na dvanácté místo.

To je přece ve světové konkurenci na těžké trati velmi solidní výsledek…
…já s tím ale moc spokojený nejsem. Trenéři a všichni ostatní jsou pozitivní, čekají mě snad ještě dvě další juniorská mistrovství a já budu na sobě pracovat.

V soutěži týmů se české sestavě podařilo skončit na druhém místě, s tím jste vy i kolegové spokojení?
Stříbro ze soutěže hlídek je super, zlato bylo od nás jen dvě desetiny, ale to nevadí. Jeli jsme dobře a jsme rádi za medaili.

Medaili jste si přivezl také z disciplíny, která se jmenuje kayakcross. O co jde?
Stříbro z kaykakcrossu, to je super bonus a zážitek. Kayakcross, extreme slalom, jsem si užil. Byla to zábava, bylo to dost o materiál a o zdraví.

O zdraví?
Při závodě jsem zlomil pádlo. Je to hodně kontaktní disciplína. Zatím se to zkouší, je to hodně atraktivní pro diváky i my si užijeme celkem zábavu.

Co rozhoduje?
Záleží hodně na startu, na startovní reakci a na tom, jakou dráhu vám přidělí. Když vyhrajete rozjížďku, můžete si vybrat startovní pozici, ale ani to vám nic nezaručí. Po společném startu čtyř kajakářů jedete kombinaci dvou vjížděček (protivodná branka – pozn. red.) a několika povod. Mezi nimi je vytyčené pásmo pro povinný eskymácký obrat. Musíte umět dobře reagovat na situaci kolem vás. Postupují vždy dva nejlepší až do finále. Ale pro mě by samozřejmě měla větší váhu medaile ze slalomu.

Vraťme se tedy ke slalomu, vnímal jste na startu očekávanou nervozitu?
Ano. Nervozita se u mě projevila hodně, v den závodu jsem toho moc nesnědl a měl jsem sevřený žaludek.

A pomáhalo vám povzbuzování ze břehu?
Moc si podpory nevšímám, spíš až ke konci tratě, v posledních záběrech. Stejně moc děkuju trenérům a rodině za jejich velkou podporu, moc si toho vážím a jsem rád, že se mnou jsou na tréninku i na závodech.

Co vás teď čeká?
Mistrovství Evropy juniorů a pak už jen poslední závod Českého poháru na Lipně a ještě mistrovství České republiky dorostu.