Skvělý sportovní den, který v Netolicích prožilo na sto dvacet dětí s florbalem, tak by se v krátkosti dal shrnout tradičně výborně připravený turnaj. Celkem se hrálo ve čtyřech kategoriích.

"Hlavní událostí byla kategorie Mladších žáků a tu ozdobila účast dívek ze Sparty Praha. Naprosto hladce prošly základní skupinou a v semifinále narazily na naše Rafany, kteří ve druhé skupině skončili smolně druzí. A i v semifinále Rafani ztratili těsné vedení a holkám podlehli. V boji o třetí místo však s velkou převahou porazili tým FA CB RED a utrhli alespoň bronzové placky. Holky ze Sparty pokračovaly do finále. kde narazily na hrubou sílu v podobě Sokolů z Vlachova Březí. I tady prohrávaly, ale skvělými florbalovými akcemi zápas otočily na svoji stranu a zaslouženě si došly pro zlato," komentoval nejpočetnější a nejprestižnější kategorii Josef Zíka z pořadatelského sboru turnaje. Doplňme, že za zmiňovano čtveřicí týmů skončili pátí Rafani Netolice Boxeři, šestá FA CB Blue a na místě sedmén školní tým ZŠ Netolice.

Sváteční florbalový turnaj v Netolicích 2021.Sváteční florbalový turnaj v Netolicích 2021.Zdroj: Rafani NetoliceA jak to vyadalo v ostatních kategoriích? Klání Přípravek chlapců vyhrála FA ČB Boys, před Sokolíky z Vlachova Březí, Milevskem a domácími Rafany. "Naši kluci ztratili v boji o bronz vedení 2:0 a zbyly tak na ně jen brambory," dodal k této kategorii Josef Zíka.

Ve stejné věkové kategorii dívek zvítěziily domácí Čivavy před FA ČB Berušky a FA ČB Princezny. "Naše holky sice ztratily první zápas, ale pak již následovala jen vítězství. Tým posílil i Jindra Ferenčík, kterému to díky copánku, který nosí, prošlo," komentoval vítězszví Čivav s úsměvem J. Zíka.

Sváteční florbalový turnaj v Netolicích 2021.Sváteční florbalový turnaj v Netolicích 2021.Zdroj: Rafani NetoliceKategorie Elévů se stala kořistí hráčů FA ČB. Druzí skončili Rytíři Český Krumlov, třetí kluci z TJ Sedlec, čtvrtí domácí Rafani a na místě pátém Sokolíci Vlachovo Březí. "Kluci z Florbalové akademie podali skvělý výkon. Finále s Rytíři z Krumlova bylo ozdobou turnaje," doplnil Josef Zíka.

"Byli jsme svědky lítých bojů, radosti z pohybu a skvělých sportovních výkonů. Vyhrané medaile a poháry byly zasloužené. Ceny a sladkosti byly však připraveny pro každého. Je třeba poděkovat všem, kteří se na turnaji podíleli. Od pořadatelů přes sponzory, rozhodčí až po hráče samotné. Věřím, že na sto dvacet dětí prožilo fajn sportovní den a nezbývá, než se těšit na další podobnou akci. I navzdory aktuální situaci tvrdíme, že sport, pohyb a radost z pohybu je pro zdraví našich dětí to nejlepší," dodal k turnaji za všechny pořadatele Josef Zíka.