Víkendový Český pohár cross country horských kol v Bedřichově rozhodoval o nominacích českých závodníků na Olympijské hry v Paříži. A velká radost putuje do Vimperka, v závodě žen se představí Adéla Holubová z ROUVY Specialized Teamu Vimperk.

"Její dominantní vítězství v Bedřichově o tři minuty jí zajistilo zisk jediného místa na OH, které má k dispozici Česká republika. Dostala se tak do elitní společnosti 36 závodnic, které olympijský závod absolvují. Potvrdila tak svoji příslušnost ke světové špičce horských kol," komentoval nominaci Adély Holubové trenér ROUVY Specialized Jiří Lutovský.

Vimperský trenér tak dovedl na olympijské hry již třetí závodnici, která prošla vimperskou horskou cyklistikou a jeho rukama. "Je třeba ale říci, že nejsem trenérem Adély, ta má svého a konzultuji s ním přípravu. Já jsem spíše v pozici manažera," upřesnil informaci Jiří Lutovský a dodal: "Nominaci Adély do Paříže jsem pracovně nazval 3H na OH."

A kdo by nepochopil zkratku 3H na OH, tak zde je vysvětlení. Jiří Lutovský připravoval na olympijské hry již Kateřinu Nash Hanušovou a posléze i Terezu Vlk Huříkovou. Adéla Holubová je tak třetím H. "Kačka reprezentovala v Atlantě 1996 hned po skončení sportovního gymplu ve Vimperku, Tereza v Pekingu 2008 rok či dva po maturitě také na sportovním gymplu. Jen Adéla zde nestudovala, ale jezdí za náš ROUVY Specialized Team Vimperk," doplnil trenér Jiří Lutovský.