Zážitky budou opravdu nevšední. Loni prošlo pomyslnou festivalovou branou 50 000 návštěvníků! Obě festivalové soboty rozezní koncerty v rámci ČEZ Energy Festů a i v průběhu týdne je připraven lákavý kulturně hudební program.

akce Kateřina Neumannová dodává: „ČEZ Lipno sport festival už dávno není malým sportovním festivalem, ale akcí přesahující svým významem hranice jihočeského regionu. Mám z toho velkou radost. Přípravě akce věnujeme s týmem kolegů velké množství času a energie. Budu se těšit na všechny hosty z řad skvělých sportovců i veřejnosti, kteří s námi stráví kus léta nabitý sportem, kulturou a zábavou. Navíc si budu moci stoupnout na start běžecké desítky i se svou dcerou, což je naše letošní rodinná výzva.“ Festival obecně se drží motta sportovních příležitostí zdarma pro celé rodiny a propojení sportu s kulturou. V akci budou také významní čeští sportovci, včetně medailistů z olympijských her.

Lipno sport festival 2023
Cíl závodu umístili k přívozu ve Frýdavě. Chystá se Lipno sport festival

Už nyní potvrdili účast volejbalisté VK ČEZ Karlovarsko a VK Jihostroj České Budějovice, kteří si spolu opět zahrají plážovou exhibici. Festival už by se snad ani nemohl konat bez návštěvy a aktivní účastni paralympionika Jiřího Ježka a veslaře Václava Chalupy. "Mám festival v plánu, to je pevný bod léta," usmívá se vždy dobře naladěný český úspěšný veslař.

Účast v obou velkých závodech přislíbila i bývalá lyžařka a běžkyně Eva Vrabcová Nývltová, běžecký závod přiláká také maratónkyni Marcelu Joglovou. Úterý 15. srpna pak bude na festivalu patřit paralympionikům a do plavecké soutěže se zapojí i paralympijský vítěz Arnošt Petráček.

O osobní účasti hvězd Adamczykové, Soukalové, Haška a Neumannové už jsme informovali, další konkrétní festivalové novinky najdete v článcích na webových stránkách Deníku. Festival se bude konat od 11. do 2é.8.