V době vypuknutí válečného konfliktu na Ukrajině bývalý volejbalový reprezentant Jiří Popelka podal prakticky okamžitě pomocnou ruku. Dokonce využil svých kontaktů a pozval do Jihočeského kraje Ukrajinky. Popelka, který hrával v několik zemích, kromě jiných i v Rusku, řekl věc, která platí dlouhodobě: "Já bych byl rád, kdyby ruští sportovci mohli sportovat, jsou ale pořád pod Putinem, který se takto rozhodl, pokud jsou na Rusko uvaleny nějaké sankce, není možné jednu oblast vynechat. A to je i sport. Ruští sportovci jsou na tom biti, ale třeba to vyvine tlak na Putina, aby s tím něco dělal, aby nebláznil, aby tato situace skončila. Nejdůležitější je, aby lidi neumírali." A úspěšný český reprezentant dodal: "Lidi nesmí umírat, všechno ostatní je méně důležité."

Horalové z hory Kleť se vydali do Harrachova. Ty nejotrlejší nezastavila ani vichřice o rychlosti nad 100km/hod na Zlatém návrší.
To není Kleť. Za Hančem a Vrbatou. Krkonoše ukázaly sílu. Podívejte se na video

Ve speciální anketě Deníku se sportovní hvězdy vyjádřily k zamýšlenému návratu ruských sportovců na olympijské hry. Dvojnásobná olympijská vítězka Štěpánka Hilgertová přemýšlí o sportovním světě velmi uvážlivě. Rozhodně není příznivkyní bojkotu: "To už tu bylo. Do těch časů se mi nechce vracet. Rozhodovat by měli funkcionáři. Ať rozhodne Mezinárodní olympijský výbor. Aby třeba jednotliví sportovci bojkotovali hry, to se mi nelíbí. Nepřijde mi to fér vůči nikomu," uvedla vodní slalomářka, která si v Atlantě a v Sydney dopádlovala pro zlato. Její kolega z divoké vody Jiří Rohan (stříbro na OH 1992 v Barceloně a stříbro na OH 1996 v Atlantě) dodal: "Bojkot? To ne. Nemám úplně jednoznačný názor na to, jestli Rusům povolit, nebo zakázat účast. To je těžké politické rozhodnutí. Ve skutečnosti to nic zásadního neřeší, ale chápu, že tlak na Rusko musí být ze všech stran. Bojkot olympijských her ale určitě ne."