Karel Lavický byl na Lipně od odpoledne až do pozdních večerních hodin v plné permanenci. Odpoledne ve Windy Pointu připravil své nádobíčko, takže ti odvážnější si mohli vyzkoušet jízdu na nářadí, které už míří do propadliště windsurferských dějin. Mezi ty odvážnější patřil také šéf pořádajícího Windy Pointu David Neumann a nemohl se nabažit jízdy na plováku, který je určen k zapomnění…

Pařížská olympiáda 2024 už totiž bude patřit modernímu foilovému plováku. „I tam bych se rád ještě jako závodník podíval, jenže vyhrát nad domácí mladou konkurencí a projít sítem kvalifikačních bojů bude hodně těžké,“ konstatoval Karel Lavicý.

Večerní beseda pak patřila především diákům a videozáznamům z Tokia i popisování událostí z dějiště her, jediný český jachtařský olympionik ale nezapomněl ani na své krušné začátky, kdy však jeho píle a vytrvalost nakonec triumfovaly.Dotazy nebraly konce, až vše dospělo k zlatému hřebu, kdy děti Karla Lavického Maruška a Honzík přinesly tatínkovi dort s olympijskými emblémy. Kamarádi z Lavického domovského klubu DIM Bezdrev mu předali 130 plechovek ve speciální emisi vyrobené koly. Bylo jich 130, neboť od svých prvopočátků pod tímto číslem Karel jezdí.

Na závěr všichni Budějčákovi Karlu Lavickému popřáli do dalšího olympijského cyklu hodně zdaru a aby mu byla štěstěna i nadále nakloněna. Zvláště, když ji opět podpoří svojí neuvěřitelnou pílí!