Interligová opora Písku začínala s házenou doma na Vysočině, ale téměř celou házenkářskou kariéru strávila v dresu pražské Slavie. Když v roce 2017 sešívaný trikot kvůli mateřským povinnostem odložila a dala sbohem také reprezentaci, mělo to být už napořád, jenomže láska ke sportu byla silnější. „Dělám házenou 22 let a pohyb k životu potřebuji. Musím mít plán na každý den. Měl to být konec, ale pořád chodily nabídky. Naskočila jsem a viděla jsem, že to stále jde,“ komentovala svůj krok k návratu do Interligy Hana Kvášová, když v roce 2019 z prvoligového Havlíčkova Brodu zamířila zachraňovat nejvyšší soutěž do Písku.

Maminka dnes již pětiletých dvojčat všechny přesvědčila, že se na ní pauze vůbec nepodepsala. Na jihu Čech předváděla výborné výkony, okamžitě převzala roli vůdčí osobnosti, bojovala o titul nejlepší střelkyně soutěže a znovu se vrátila do reprezentace. Není se čemu divit. Jinak to snad ani dopadnout nemohlo. Hana Kvášová se po mateřské pauze vrátila ještě před třicítkou a hlavně s obrovskou chutí do tréninku a hry. Její nasazení je úchvatné. V Písku jí bylo vždy plné hřiště a k lepším výkonům dokázala strhávat i své spoluhráčky.

Přestože lze o její kariéře hovořit jako o úspěšné, jeden sen se zdál být nesplnitelný. Třicetiletá majitelka jedné z nejtvrdších střel v soutěži už se pomalu smiřovala s tím, že si nevyzkouší žádné zahraniční angažmá. Byla výjimkou. Kolegyně z reprezentace odcházeli do evropských soutěží jedna za druhou, ale ona zůstávala. V jednom z pozápasových rozhovorů prozradila, že ji dřívější nevyužitá šance mrzí, ale nyní už nemusí. Hana Kvášová si splní sen a bude svým házenkářským uměním bavit fanoušky za hranicemi České republiky.

Nejlepší sportovkyně Písecka pro rok 2019 míří do Francie, kde bude hrát druhou nejvyšší soutěž za Sambre Avesnois. „Moje děti teď mají pět let a příští rok nastupují do školy, takže to mám vnitřně nastaveno tak, že do školy půjdou v Čechách, a proto to vidím tak, že opravdu jdu do Francie na rok,“ prozradila Hana Kvášová v rozhovoru pro web Českého svazu házené. Není tak vyloučené, že písecká kapitola může mít ještě další pokračování. Jak by to asi vypadalo, kdyby se za nějaký čas v obloukové hale u Otavy potkaly maminky Hana Kvášová, Alena Stellnerová, Barbora Šáchová či Iveta Korešová?

Hromadný návrat z velké části odchovankyň písecké házené jistě reálný je, ale minimálně v příští sezoně bude muset tým, který boje o záchranu vyměnil za reálnou naději na play-off, řešit absenci 162 nastřílených branek a zároveň ztrátu vůdčí hráčské osobnosti.