Na šampionátu v Lounech se na třech zápasištích v žákovských, juniorských a seniorských kategoriích představilo 123 cvičenců z celé republiky.

Dopoledne již tradičně patřilo nejmladším bojovníkům do 13 let. Podruhé se na MČR utkaly děti s bílým páskem, což jsou začátečníci do 9 a do 13 let, kteří soutěžili pouze v disciplíně Randori. I ti prokazovali svou technickou zdatnost, když ve dvojicích předvedli čtyři sebeobranné techniky (jednu z nich proti ozbrojenému útočníku). V této disciplíně rozhodčí hodnotí reakci a technické provedení předvedených technik.

Do 9 let byli úspěšní mladší žáci SKP Č. Budějovice: druhý byl Tomáš Kotyz a třetí Lenka Přibylová. Oba byli na soutěži poprvé a nezdálo se, že by měli trému.

Mezi staršími žáky získal v silné konkurenci titul mistra republiky Tobiáš Kořínek, který po perfektní předvedené disciplíně Randori exceloval také v Tameshi wari (přerážení dřevěných desek), kdy doslova přelétl na zemi ležící čtyři cvičence a bezchybně trefil cíl. Za zmínku jistě stojí pěkné 4. místo Adama Barana v téže kategorii.

Titul mistra ČR vybojoval i junior Ondřej Podhora z TJ karate Nové Hrady, který v Randori předvedl velmi dobrý výkon s rychlou reakcí na útočníka a v Tameshi wari si perfektní technikou kopu ve výskoku zajistil prvenství.

Mezi juniorkami do 6. kyu skončila Marie Adamcová díky přesným sebeobranným technikám v randori a povedeným tameshi wari druhá.
Z mužů do 6. kyu vybojoval 3. místo Lukáš Adámek s perfektně provedeným Randori a vydařeným Tameschi wari.

V dalších kategoriích, technicky vyšších od 6. kyu, se již soutěžilo formou trojboje (k výše uvedeným disciplínám se ještě připočítává výsledek ze soutěže kata, kdy cvičenec musí bezchybně a se správným nasazením zacvičit sestavu krytů, kopů a úderů v předepsaných postojích).

V juniorkách od 6. kyu získala 3. místo po složitých soubojích a ne úplně zdařeném Tameshi wari Denisa Patricie Bošanská.

V kategorii muži (od 1. kyu + 34 let) obsadil 3. místo trenér SKP Č. Budějovice a TJ karate N.Hrady Martin Hermann, jenž mistrovství ČR hodnotil příznivě: „Bylo velmi zajímavé sledovat ty nejmenší závodníky, kteří i přes svůj nízký věk podali v závodě velice pěkný výkon. Bylo k vidění i několik talentů v různých kategoriích, o těch určitě v budoucnosti ještě uslyšíme,“ shrnul Herman pro Deník.