Jindy jejich noční můra, v posledním utkání naopak parádní disciplína.

Basketbalisté Lions se proti Svitavám mohli opřít o úspěšné trestné hody.

Poměr faulů v zápase však přesto byl téměř vyrovnaný 23:34. Jenže domácí borci z toho dokázali vytěžit celkem 32 šestek, hostující soupeř oproti tomu pouze 20.

Ve prospěch Jihočechů pak výrazně hovořila také úspěšnost hráčů základní pětky.

Laroche, Hall, Tracey, Pavel Novák a Vošlajer byli totiž nakonec bodově také nejúspěšnějšími střelci. Až na Vošlajera se všichni dostali na dvouciferné číslo ve svém příspěvku.

Dohromady si připsali 77 bodů, což při výsledném skóre 92:78 je podstatné číslo.

„Do zápasu jsme šli s taktikou být aktivní směrem ke koši. A musím říct, že po většinu zápasu jsme se to snažili plnit," pochválil své svěřence Karel Forejt, kouč Lvů.

Jihočeši skutečně podali velice koncentrovaný výkon. Vyšel jim i vstup do utkání, přestože Svitavy po pěti minutách vedly o pět bodů.

„Celkově jsme však byli agresivnější a využívali mezer v obraně k nájezdům a často jsme byli faulováni," říká Radim Valcha, sportovní ředitel Lions.

Jihočeši pak dokázali ještě do konce první čtvrtiny překlopit vedení na svou stranu.

To si Jindřichohradečtí dokázali držet i po zbytek zápasu. „Sice nás zlobil aktivní Kornowski, velmi často však po zdvojení narážel do zdi a na každý bod se velmi napracoval," pochvaluje si Valcha aktivní obranu svého týmu.

Ani v poslední čtvrtině domácí soupeři nedovolili více než se přiblížit na deset bodů.

„Zápas jsme dovedli do zaslouženého vítězství a za ovací výborných fanoušků jsme mohli slavit druhou domácí výhru v řadě," pravil s rozzářeným úsměvem Valcha.

„Kluci si uvědomili, že v domácí hale musí být hodně aktivní a výsledek přijde," řekl trenér Karel Forejt.

V dalším kole hrají Lvi v sobotu v Brně s tamním MMCité. „Brno teď šlape, musíme se na tento zápas dostatečně připravit," hecuje mužstvo ředitel Radim Valcha.

BK Lions J. Hradec – QANTO Tuři Svitavy 92:78 (22:17, 43:36, 68:52)

Sestavy a body: Laroche 26, Hall 16, P. Novák 13, Tracey 13, Vošlajer 9, Rolls 7, M. Novák 4, Melski 3, Pavlík 1 – Kornowski 29, Teplý 14, Moravec 11, Jelínek 9, Peterka 5, Sedlák 4, Šindelář 2, Macela 2, Davis 2, Andres. Trojky: 7:7. TH: 32/27:20/15. Fauly: 23:24. 5OCH: 2:2 (35. M. Novák, 39. P. Novák – 30. Macela, 35. Jelínek). Nejlepší hráč: Hernst Laroche (J. Hradec). Rozhodčí: Kučera – Galajda – Jeřáb, Diváci: 550.