Před stěhováním do Katovic čekal na české volejbalisty další zvučný tým s bohatou a zářivou historií, tým Itálie. Trenér Nekola udělal jednu drobnou změnu v sestavě, místo Beera dostal důvěru blokař Radek Mach. Češi začali odvážně, nezalekli se zvučných jmen, soustředili se na svoji hru a padli až při třetím setbolu Italů.

Pestrá hra a výborná obrana zdobily Čechy i ve druhém dějství. Vypracovali si velmi nadějný náskok 12:8, ale pak přišel na podání asi nejlepší světový nahrávač Giannelli a šňůrou osmi bodů převážil vedení na italskou stranu. Češi nesklopili hlavy, předváděli výborný volejbal, dokázali vyrovnat a odvrátit pět setbolů. Šestý již Italové uhráli.

Třetí set se odvíjel velmi podobně jako ty předchozí, vyrovnaný souboj Itálie rozhodla v úplném závěru. Český tým by si aspoň jeden vyhraný set zasloužil, italští bombeři ale byli proti. Nejlepším mužem v českých barvách byl Donovan Džavoronok, ale skvěle mu sekundovali i ostatní spoluhráči.  Česká reprezentace skončila ve skupině na třetím místě a v osmifinále se utká s Francií.

Česká republika – Itálie 0:3 (-25, -24, -24), čas: 98 minut, rozhodčí: Nastase (Rumunsko), Partiainen (Finsko).

Česká republika: Janouch, Finger, Mach, Holubec, Džavoronok, Michálek – libero Kryštof (Hadrava, Démar, Zmrhal, Galabov). Trenér: Michal Nekola.