Paralympijské hry v Pekingu se nezadržitelně blíží, a tak čeští atleti mají v posledních měsících a týdnech pořádně nabitý program. V pořadí čtvrté kolo Českého poháru uspořádali tentokráte českobudějovičtí pořadatelé a jihočeská metropole tak přivítala nejlepší české handicapované atlety znovu po dvouleté pauze.

Rekordy

Na domácí půdě se skvěle vedlo Josefu Štakovi (kategorie F56), jehož forma před paralympiádou neustále stoupá. Opět vylepšil svůj osobní rekord v disku, hodil 36,62 m a v tomto závodě dokonce porazil českého rekordmana v této kategorii Miroslava Šperka. Pěkné hody se v disku povedly také lišovskému Františku Pürglovi, který se výkonem 27,13 m umístil mezi muži na třetím místě. Další z jihočeských zástupců Zbyněk Sýkora tentokráte nepokořil třicetimetrovou hranici v disku a umístil se na 11. pozici. Mezi muži startoval i poslední českobudějovický zástupce Michal Havelka. „Tomu letos vůbec nejde korunní disciplína oštěp, alespoň trochu si však spravil chuť v kouli, když letos poprvé přehodil sedmimetrovou hranici a skončil patnáctý.“

Do Pekingu

Ženám opět kralovala Jana Fesslová, druhý jihočeský atlet, který bude reprezentovat ČR v Pekingu. Lépe jí tentokráte vyšel oštěp. Hodila 17,81 m a nechala za sebou další reprezentantku Evu Kacanu. Ceny předali náměstek českobudějovického primátora . Rudolf Vodička a Lukáš Bendík z Komerční banky, která je hlavním partnerem letošního ČP. Dva víkendy budou mít atleti volné, v srpnu je potom čekají další dvě kola Českého poháru v Novém Městě nad Metují a Chrudimi.

„A reprezentanty čeká tvrdé finální soustředění v Nymburce,“ říká olympionička Jana Fesslová.

„Poděkování patří všem partnerům a podporovatelům, bez kterých by se závody nemohly konat, jsou mezi nimi město České Budějovice, Supermarket Terno, Makro, Budějovický měšťanský pivovar a samozřejmě velký dík patří všem dobrovolníkům, kteří jsou nedílnou součástí každé akce,“ dodala už zkušená reprezentantka České republiky Jana Fesslová.