Pokud futsalisté Dynama PCO v pátek v domácím prostředí porazí Ml. Boleslav, vypuknou veliké postupové oslavy. „Přijďte nám zafandit, nechceme nic podcenit, ale nebude to vůbec jednoduché. Bude se nám hodit každý gól, každý hlas z hlediště, prostě každý divák,“ vzkazuje do celého Jihočeského kraje uznávaný lídr týmu Radim Pouzar, který by si postupem splnil jeden z velkých sportovních cílů.

Zápas ve sportovní hale Lokomotivy České Budějovice v S. Vrbném začne přesně ve 20 hodin.

„Pokud tým Malibu Mladá Boleslav porazíme, nemusíme se ohlížet ani na výsledek zápasu Kladna,“ zmiňuje Pouzar příznivé okolnosti.

Futsalový tým PCO Dynamo je nováčkem druhé nejvyšší soutěže. „Prožíváme mimořádnou sezonu,“ přikyvuje kapitán Petr Benát.

Po dvaceti kolech Jihočeši vládnou tabulce.

„Díky tříbodovému náskoku a lepším vzájemným zápasům s Kladnem nám stačí, abychom v předposledním zápase sezony vyhráli nad Malibu Mladá Boleslav jakýmkoli rozdílem.“

Pokud Jihočeši uspějí, budou hned v pátek po zápase slavit. „Nic nechceme zakřiknout, ale kdyby se to povedlo, tak postup se přece musí oslavit tak, jak si zaslouží,“ usmívá se celá parta, ve které jsou na jihu Čech známí fotbalisté Lengyel, Benát, Pouzar, Hrbáč, Hric, Radouch, Hačka, Jasanský…

Postup do Varta futsal ligy, která je sledovanou atraktivní soutěží, je lákadlem nejen pro hráče, ale jak je vidět na návštěvnosti v suchovrbenské hale, také pro diváky. Zápasy se Spartou, Ostravou, Slavií, Chrudimí by byly zpestřením sportovního dění na jihu Čech.

„Byli bychom samozřejmě moc rádi, kdyby s námi postup přímo v hale oslavilo co nejvíc fanoušků,“ přikyvuje Petr Benát. „Když jsme před necelým rokem futsalový klub zakládali, a přihlásili druhou nejvyšší soutěž, nikdo z nás neočekával, že by se nám toto mohlo podařit. Teď jsme blízko.“

Vstupné je dobrovolné, každý 10. návštěvník obdrží zdarma lístek na pondělní zápas U20 ČR-Nizozemsko, který se bude hrát od 17.00 na Střeleckém ostrově. Součástí utkání bude i doprovodný program, slosování lístků a poločasová soutěž.