Loni byl halový mistr světa na 400 metrů se svým týmem Albrechtic druhý. „Tenkrát vyhrálo družstvo, jehož patronem byl judista Lukáš Krpálek. Letos jsme vyhráli my a měli jsme z toho spolu s dětmi z Bukovska velkou radost," uvedl jeden z našich nejlepších atletů současnosti.

Kromě nejlepších jihočeských sportovců bývají právě špičkoví atleti pravidelnými hosty atomiády. „Byl jsem osloven, jestli bych nepřijel. S chutí jsem pozvání přijal. Mám už po sezoně, tak nebyl problém," neváhal s účastí na oblíbené akci.

Atomiáda se mu líbí. „Perfektní akce. Pro děti je to super. Zasportují si a mají šanci vyhrát pro svou školu nějaké sportovní potřeby. To je výborná věc, protože ve školství nikdy nebylo peněz nazbyt. A je možné tady objevit i nějaké nové sportovní talenty," zdůrazní.

V Žimuticích nedaleko Týna nad Vltavou byl Maslák vůbec poprvé v životě a obdivoval sportovní areálek, který se podařilo vybudovat místní obci vedené starostou Zdeňkem Šáleným. „Perfektní dvě hřišťátka. To je přesně to, co třeba školy potřebují, aby na nich mohly sportovat. Navíc nejsou náročná na údržbu. Moc se mi v Žimuticích líbilo," přikyvuje.

K jižním Čechám jinak jako havířovský rodák, který momentálně žije v Praze, nějaký velký vztah nemá. „Do jižních Čech jezdím pouze na atomiádu a na závody. V Táboře jsem byl předloni na mistrovství republiky. V Třeboni jsem byl pro změnu v lázních. To je asi všechno," usměje se. „A Jihočeška Lucka Sekanová je se mnou v reprezentaci," dodá.

Maslák za sebou nemá úplně nejvydařenější sezonu. Nevyšlo mu především mistrovství světa v Pekingu, kde nepostoupil z rozběhu. „Ale sezona to zase špatná nebyla. Letos byla čtvrtka na světě strašně silná. Nezaběhl jsem špatný čas, ale na postup to nestačilo. Měl jsem docela smůlu na los," vysvětluje.

Radost mu naopak udělalo březnové zlato na domácím halovém mistrovství Evropy v Praze. „Byl jsem po zranění a na úspěch v Praze jsme se hodně zaměřili. Hala vyšla a za to jsem moc rád. Léto už pak nebylo takové, ale celkově hodnotím rok spíše kladně," ujistí.

Nyní má Pavel Maslák na programu zasloužený odpočinek, který ale nebude trvat dlouho. „Dvanáctého října jedeme do Vysokých Tater, kde začneme už zase tvrdě trénovat. Na nějaké lenošení není čas," usměje se sympatický atlet.