Pavel Hájek patří v devětatřiceti letech k nejzkušenějším jihočeským nohejbalistům. „Nejvíce nohejbalových vzpomínek mám samozřejmě na Lokomotivu, kde jsme měli výborný manšaft a dosahovali vždy předních umístění, rád vzpomínám na postup do extraligy se skvělou atmosférou, přišlo tři sta diváků. A hlavně jsme měli výbornou partu.“

Když ještě zavzpomínáme, v roce 2005 jihočeský klub přenechal první ligu jinému týmu. Proč?

Z důvodu nedostatku hráčů. Někteří byli zranění, jiní vyrazili na zahraniční stáž. Chtěli jsme se ještě pokusit sehnat nové hráče, ale po zralé úvaze jsme od toho upustili.

A vy jste odešel na Vysočinu…

…já dostal nabídku od mateřského oddílu našeho bývalého hráče, a mého výborného kamaráda, Karla Löfflera z Jihlavy do druhé ligy. Hrál jsem tam tři roky,táta manšaft trénoval a vždy jsme hráli o postup do první ligy. Dojíždění a také pracovní zaneprázdnění mě donutilo tam skončit, samozřejmě po vzájemné dohodě.

Přesto jste znovu naskočil do nohejbalového kolotoče…

Opět jsem se letos nechal přemluvit od Dynína, který postoupil do druhé ligy, ale nelituji, protože je tu výborná divácká kulisa a také kamarádská atmosféra.

Na hřišti jste se setkali s bývalými spoluhráči z Lokomotivy?

V družstvu jsem se sešel s Michalem Kozlem a také odchovancem Lokomotivy Pavlem Nekolou. Spolu s hráči Dynína se nám překvapivě dost daří a tak se snad dostaneme do play off o první ligu. To je pro zviditelnění jihočeského nohejbalu určitě jenom dobře.

Co Lokomotiva? V dresu mateřského klubu už si nezahrajete?

Je škoda, že teď, když má Tělovýchovná jednota Lokomotiva České Budějovice novou krásnou sportovní halu, náš oddíl nohejbalu je prakticky v nečinnosti.Do vědomí nohejbalové veřejnosti se snad trochu vrátíme,když osmadvacátého října tohoto roku uspořádáme v naší hale mistrovství České republiky v nohejbalovém singlu mužů. Příznivci se mohou těšit na mistra světa Petra Bubniaka a další esa celé české singlové nojebalové špičky.