V loňském ročníku obsadil Pedagog lichotivé osmé místo, které nebude lehké obhájit. Jihočeši vstupují do nové sezony v pozměněném složení. Po dvou letech tým opustil trojnásobný mistr republiky a bývalý reprezentant Radek Košťál (48 let). V uplynulé sezoně nejlepší hráč celé soutěže zamířil hrát extraligu do Hradce Králové. „V Budějovicích jsem se cítil výborně a lepší atmosféru než na domácích zápasech jsem snad nikde nezažil. Ale v mém věku mi nevyhovuje formát první ligy, kdy za víkend odehraji deset zápasů, což je hodně. V extralize nastoupím k jedné nebo dvěma dvouhrám za týden,“ řekl ke svému odchodu.

Mužstvo opustil také Pavel Kortus mladší, jenž poprvé v kariéře okusí zahraniční angažmá ve třetiligovém rakouském Welsu. „První liga je především z časového hlediska náročná. Hodně se tam cestuje a je třeba maximálně trénovat, aby člověk alespoň nějak obstál. Momentálně jsem byl nucen zvolit tuhle cestu,“ vysvětlil.

Z loňského úspěšného kádru tak zůstali jenom Pavlův mladší bratr Filip a zkušený Martin Hanák. Doplnil je strakonických odchovanec Jakub Slapnička, jenž se v posledních letech ve stolním tenisu zdokonaloval v našem nejsilnějším klubu v Havlíčkově Brodu. „V Brodu je hrozně moc opravdu kvalitních hráčů a těžko bych se tam prosazoval do extraligového týmu. Z Budějovic to mám kousek domů, v Pedagogu je super kolektiv a čekám, že se budeme držet někde ve středu tabulky,“ nechal se slyšet mimořádně talentovaný mladík před startem druhé nejvyšší soutěže.

Nová posila stolních tenistů Pedagogu Jakub Slapnička.
Jakub Slapnička věří, že Pedagog bude hrát v první lize ve středu tabulky

Druhou posilou je dvaadvacetiletý Západočech Jan Žaloudík, jenž v Chebu přičichl už i k extralize a jinak pravidelně hrával první nebo druhou ligu.

Kádr Pedagog poskládal velice slušný, ale první liga je letos skutečně mimořádně silná. Každá výhra bude mít velkou cenu, protože soupisky všech týmů jsou letos opravdu našlapané. Jak naznačil Jakub Slapnička, mužstvo pomýšlí na střed tabulky, ale prvotním cílem bude jednoznačně záchrana. Změnou jsou termíny sobotních domácích zápasů, které budou začínat o hodinu dříve už ve 14:00.

Kromě druhé ligy, která začala už před dvěma týdny, startují o víkendu také další ligové soutěže.

Ve druhé lize hostí Vodňany v sobotu Liberec B (15) a v neděli Hostinné (10), Strakonice přivítají stejné soupeře v opačném pořadí, ale stejných časech. Studená jede do Čakovic a do Prahy na El Niňo C.

Ti nejlepší ze sobotního Pedagog Cupu: zleva druhý Filip Kortus, vítěz Jakub Slapnička (oba Pedagog ČB), třetí Miroslav Bauer a Pavel Kortus mladší (oba hrají v zahraničí).
Vítězství na Pedagog Cupu stolních tenistů obhájil domácí Jakub Slapnička

Ve třetí lize budou jihočeský stolní tenis reprezentovat společný tým Soběslavi a Studené spolu s nováčkem z Kaplice. Oba týmy hrají o víkendu jeden zápas v Boru.

V první lize žen hostí Vyšší Brod v sobotu Spartu Praha (10) a Bohnice (14), ve druhé lize Kovářov přivítá v sobotu Kladno (10) a Bohnice B (15), nováček soutěže Sokol České Budějovice hostí stejné soupeře v opačném pořadí.