Tereze Svobodové podlehla 2:3 na sety.Obě hráčky jsou české reprezentantky v kategorii G17 a na domácí scéně se pravidelně potkávají vefinálových soubojích. Týden před MČR se tyto dvě závodnice potkaly ve finále mezinárodního turnaje Czech JO. Tam byla úspěšnější Denisa Pelešková a porazila svoji soupeřku 3:2.

Podle vyjádření trenérů SK Zvonárna Tůmy a Hláska, kteří Denisu připravují, je její druhé místo na českém žebříčku juniorek a osmé v Evropě největším dosavadním úspěchem mladé hráčky.

„Poděkování patří nejen trenérům, ale i vedení SK Zvonárna – za poskytnuté zázemí a tréninkové podmínky. Dále bych chtěla poděkovat plaveckému oddílu TJ Koh-i-noor za možnost trénování, střední škole a VOŠ cestovního ruchu za podmínky ke studiu a sportování, rodině a sponzorům, díky kterým se mohu účastnit mezinárodních turnajů nejvyšší kategorie,“ podotýká Denisa Pelešková, stříbrná juniorka z posledního MČR v Brně.

Pelešková má nyní před sebou mezinárodní turnaj French JO. Dále mistrovství Evropy dívek G19, MČR žen, soutěže extraligy žen, mistrovství a Evropy dívek G17 v Praze. Sezonu zakončí v červenci turnajem Super série v Amsterdamu.

„Hlavně, aby vydrželo zdraví, sportovní forma a úspěšně jsem dokončila první ročník studia,“ přeje si.