Asi nejviditelnější současnou nadějí sportovní gymnastiky je Adina Kubičková. Trenérka Imbrová dobře věděla, kde jsou její silné a slabší stránky, ale po MČR musel uznat, že i na slabinách dokázala talentovaná dívka zapracovat. "Jejím vzorem je Věra Čáslavská, naším úkolem je, abychom se neustále zlepšovaly," říká za sebe i za Adinu Kubičkovou trenérka, která má na starosti i další dívky. Adina Kubičková vyhrála kvalifikační závody na MČR a svoji výbornou výkonnost potvrdila i na jednom z vrcholů této sezony. " Na mistrovství České republiky se nenominujete z krajských přeborů, ale v této kategorii z kvalifikačních závodů, Adina opravdu vyhrála všechny tři," potvrzuje trenérka. "Doufám, že se jí bude dařit i dál."

Karolína Imbrová se odborným pohledem vyjádřila i k aktuální výkonnosti Adiny Kubičkové. "Nejde úplně přesně říct, že jedna věc je u ní nejsilnější, teď jí výborně vyšel celý čtyřboj, všechny nářadí si drží na stejné úrovni. Trošku ji pobolívalo koleno, měla trochu problém se skokovým nářadím, ale na mistrovství republiky k ukázala, že žádný problém nemá, předvedla, že v celém čtyřboji jeden na velmi silné úrovni."

Běh Olympijského dne v Českých Budějovicích nezastavily ani kroupy
Běh Olympijského dne nezastavily ani kroupy. Podívejte se na video

Sportovní gymnastky TJ Merkur čeká velmi perné léto. Cesta na soustředění do Maďarska, putování do Krkonoš, pojedou do Itálie a náročný program zakončí soustředěním v Českých Budějovicích. "A s Adrianou Hosnedlovou pojedeme na tréninkový kemp do Finska."

Tým trénuje pohromadě, od ledna 2024 by měl být zařazen do nově vytvořeného sportovního střediska. Výsledky závodnic TJ Merkur České Budějovice na celorepublikové úrovni jasně ukazují, že trenérky a sportovní gymnastky se vydaly správným směrem.