Už tak dost pestré volejbalové období bude na jihu Čech zakončeno atraktivním mezinárodním turnajem mládeže.
„V současné době se připravují tři reprezentační mládežnické výběry," popisuje jeden z trenérů Tomáš Skolka, který společně s povinnostmi v mateřském Jihostroji a v ZŠ Oskara Nedbala plní úkoly také v roli jednoho z trenérů národního týmu.
Družstvo juniorů (r.n. 1995 a 1996) se vrátilo z mezinárodního turnaje v Rusku. „Obsadili jsme druhé místo." Vyhrála Čína, třetí skončilo  Rusko, čtvrté Polsko.  „V tomto týmu jsou z Českých  Budějovic Martin Tibitanzl a Jiří Kraffer," jmenuje Skolka. Tým se přesune do Brna, kde  29.8. začne ME juniorů.
Družstvo kadetů (1997 a 98) se připravuje v týdenních blocích na kvalifikaci ME. Turnaj se odehraje v Srbsku (8.1.-11.1.2015). „První týden jsme byli v Krkonoších, druhý a třetí v Dobřichovicích, čtvrtý a pátý týden v Mikulově, kam dorazil také reprezentační tým Belgie, a šestý týden nás čeká v Nymburku."
Prázdninový program vyvrcholí 12. - 14. 9. Turnajem olympijských nadějí v Č. Budějovicích. Účastníky budou ČR,  Německo, Polsko, Finsko, Slovensko, Maďarsko a ČR. „Je to asi nejlepší turnaj ve střední a východní Evropě."
V širším výběru jsou z Č. Budějovic – Jan Novák, Petr Novák a Jakub Dvořák. Hlavním trenérem je Jiří Zach, asistentem Tomáš Skolka.
Družstvo Lvíčat (1999 a 2000) se vytvořilo už v květnu letošního roku. „Do konce roku čeká výběr pětadvacet tréninkových dní v Nymburku a Mikulově. Během vánočních prázdnin turnaj v Itálii, Slovinsku nebo v Belgii."
V pětadvacetičlenném týmu jsou tři hráči  z Jihostroje: Filip  Humler, Josef Polák a Marek Šotola. „Ročník 99 je po dvou hubenějších letech opět sledovanějším výběrem,  jsou tam šikovní hráči, vysocí," všiml si trenér Skolka.
Všichni tři Jihočeši se v klubu budou připravovat s až o dva roky staršími spoluhráči. „Budou hrát v kadetech VK České Budějovice, přestože jsou ještě žáci, všichni tři prošli Základní školou Oskara Nedbala a Sportovním centrem v Českých Budějovicích."
Ve výběrech ČR se zúročuje mravenčí práce všech trenérů mládeže. „Poděkování zaslouží především Jaroslav Školaudy," vzkazují z klubu.