Krasobruslař Petr Bidař, český reprezentant ve sportovní dvojici, má za sebou ostrý rozjezd do nové sezony na ledě.

Naposledy se představil v čínské Šanghaji v podniku Grand Prix, kam se se závodní partnerkou přemístil rovnou z mezinárodního závodu v Nice. „Ve Francii jsme měli dobrý krátký program a horší volnou jízdu, tentokrát jsme to měli přesně naopak,” líčil Petr Bidař své dojmy po návratu z Číny, kde startovalo osm dvojic. Mladí Češi výsledkovou listinu uzavírali, ale na lepší umístění mezi elitou ani vážně nepomýšleli. Chtěli ale předvést co nejlepší výkon. „Krátký program však byl špatný, s ním jsme nebyli vůbec spokojeni,” říká na rovinu Petr Bidař.

Po zakopnutí se nevyhnul pádu, na led se později poroučela i partnerka. „Druhou známku nám rozhodčí ani nedali,” konstatuje reprezentant. „Bylo tam plno chyb. Volná jízda už byla dobrá.”

Zatímco ve Francii si ve volné jízdě o příčku polepšili a posunuli se pořadím na 7. místo (získali 130,98 b), tentokrát už ztrátu nedohnali (120,95). „Do mistrovství Evropy rozhodně máme co trénovat!” ujišťují.

Nejlepší česká sportovní dvojice rozjela novou sezonu na juniorském ledě. Zúčastnila se závodů v Tallinu a Innsbrucku. „A docela nám vyšly,” pochvaluje si hvězda Bruslařského klubu Č. Budějovice. Bidař měl co dělat, aby se po letních zdravotních problémech stihl dát dohromady. „V polovině srpna jsem si na soustředění v Humpolci přisedl nohu a udělal si výron v kotníku,” vrací se k nešťastné chvilce.

Reprezentační dvojice vinou Bidařova zranění nabrala tréninkové manko. Přišla například o soustředění v Oberstdorfu. „Letní příprava nebyla nic moc. Byli jsme rádi, že jsme stihli odjet juniorské závody v úvodu sezony,” tvrdí reprezentant z jihu Čech. Před podniky seniorů se pár musel zase rychle přeorientovat, času měl málo, přesto je prý pokrok patrný. „Nové jízdy se rozhodčím líbí. Program má stejnou náplň, akorát jsme zařadili obtížnější zvedačky,” vysvětluje krasobruslař Petr Bidař.

Po náročném startu a návratu z Číny čeká Bidaře s Kadlecovou příprava v domácích podmínkách. Dvojice bude trénovat v Praze a také bude dojíždět za Otto Dlabolou do Brna; trenérský tým kolem naší nejlepší sportovní dvojice na bruslích zůstal stejný. „Do dalšího závodu máme skoro měsíc pauzu,” dívá se do kalendáře Petr Bidař. „Příště pojedeme s Klárou do Záhřebu. Není to Grand Prix, ale závod, jako byl ten v Nice.”

Opravdové vrcholy čekají dvojici až v novém roce. „Priority budou stejné jako v minulé sezoně – někdy v únoru mistrovství Evropy, po něm juniorský svět a mistrovství světa,” uzavírá Petr Bidař.