Zkušený volejbalový kormidelník Petr Brom se velice pečlivě chystá na další extraligovou sezonu. Letos povede hned několik hráčů, kteří působili v českobudějovickém Jihostroji. Na nahrávce se divákům představí plzeňský odchovanec Ondřej Kust, který v minulosti Jihostroji pomohl k zisku mistrovského titulu, na postu univerzála naskočí za Příbram také v Č. Budějovicích starý dobrý známý Jakub Novotný a na liberu bude předvádět tygří skoky David Juračka. Petr Brom se na sezonu moc těší, nedočkavě, stejně jako fanoušci, vyhlíží zápas Jihostroj ČB – Příbram.

Letošní příprava je extrémně dlouhá, těšíte se na start ligy?
Těším se. Já i hráči. Náš klub posílil, kdo by se netěšil?

Do Příbrami dorazili cizinci. Australan a Kanaďan?
Je to tak. Obměnili se ale i čeští hráči. Společně s vedením jsme vytipovali konkrétní volejbalisty, jsem rád, že se jejich angažování povedlo.

Australan Smith si zahrál na olympijských hrách v Londýně? To není špatná vizitka…
        ­   
…hrál tam. V tomto období ale je na hodnocení brzo. Po prvním týdnu, kdy jsme sehráli jeden přípravný zápas s ČZU Praha, jsem mohl jen říct, že zahraniční posily se nám osvědčily. Viděl jsem na videu spoustu hráčů, zápasů. Co šlo, tak jsem sledoval. Dva měsíce jsem měl co dělat, viděl jsem opravdu velkou porci, je dobře, že se angažování cizinců povedlo, vedení mi vyšlo vstříc.

Takže potvrdíte, že Příbram vyhlašuje útok na medaili?
Já jsem na tato slova opatrný. Neklademe si malé cíle, to ne, ale uvidíme. Extraliga se vyrovnala. O medaili mluvit nebudu, ale chceme hrát nahoře. To je jasná věc.

Důležitým článkem každého volejbalového týmu je nahrávač. Na tento post jste angažovali Ondřeje Kusta?
Ano. Ondra se po dvou letech vrací z Belgie.

Fanoušci ho v Č. Budějovicích delší čas neviděli…
Domluvili jsme se na spolupráci, je to zkušený nahrávač, v této chvíli plní, co se od něj čeká. Je novým článkem našeho týmu, potřebujeme čas, abychom si spolu sedli, volejbal jsme začali trénovat prakticky až na začátku září, do té doby to bylo o fyzičce.

Když mluvíte o nabírání fyzické kondice, zvládne náročné dávky univerzál Jakub Novotný?
To bylo první, na čem jsme se na společném sezení domluvili. Dohodli jsme se na prioritách. Na modelu, jak by naše spolupráce měla probíhat. Kuba Novotný, pokud může, snaží se absolvovat všechny tréninky. Snaží se.

Pomůže vám na liberu Juračka?
O tom jsem přesvědčený. Je to zatím jediný hráč, který s námi netrénoval, připravoval se na mistrovství Evropy. Byli jsme ale v kontaktu, podle jeho slov se do Příbrami těší, my na něj samozřejmě taky.

Víte přesně, kdy dojde ke vzájemné konfrontaci mezi Jihostrojem ČB a Příbramí (30.11.)?
Když jsem dělal roční plán, díval jsem se na zápasy, samozřejmě vím, kdy budeme hrát s Budějovicemi. Bude to zápas jako každý jiný.

Neříkejte…
…je jasné, že bude mít větší náboj. Teď je v Příbrami řada hráčů, kteří v Budějovicích hráli. Včetně mě.