Ve čtyřiatřiceti letech je špičkou mezi českými libery, přesto se mu nabídky nehrnou. „Nikdo mě nekontaktoval, žádná nepřišla. Možná dřív, teď už to tak horké není. I když může se stát cokoliv,“ říká opora českých volejbalových mistrů.

Za celou dobu svého působení pod Černou věží neměl potřebu měnit působiště, neboť jak říká, je v klubu maximálně spokojen. Teď má před sebou osmnáctou sezonu a smlouvu na rok. „Třeba mi ale za rok nic jiného nezbyde a budu muset jít jinam,“ uvažuje budějovický patriot.

V sobotu si zahrál kvalitně obsazený turnaj v areálu U Špačků v Českých Budějovicích. V týmu domácí „Špačkárny“ si zahrál – tentokrát na smeči – v jednom dresu s bývalým spoluhráčem a osminásobným mistrem Francie Jiřím Novákem.

Skončili čtvrtí bez medaile. „Po dlouhé době jsem smečoval a moc mě to bavilo. Sice jsem byl pěkně zmlácenej, protože už nejsme v tréninkovém zápřahu, ale vyležel jsem to v lázních,“ podotýká Petr Habada.

Otázka, zda by si ještě nechtěl zasmečovat v extralize, jej pobavila. „Tyhle myšlenky mě braly tak před pěti lety. Rád si to užiju někde na turnaji nebo na písku, na extraligu už by to nebylo,“ tvrdí.

Konkurence

To, že klubu roste nové perspektivní libero David Juračka (19 let, juniorský reprezentant), jej neznepokojuje. Stejně jako to, že mají být v týmu od příštího roku dvě libera. „Slyšel jsem o tom už na začátku sezony, ale pak to vyšumělo. Tak nevím, jak to bude pokračovat,“ neřeší.

Juračka už za Petra Habadu zaskakoval při zranění a vedl si dobře, trenér Brom si jej chválil. „Je to mladý šikovný kluk, takový ten klasický prototyp menšího libera. Je jen otázka času, kdy mě nahradí. Mám smlouvu na rok, uvidíme, jak to bude dál.“