„Je na reprezentačním soustředění, je v nominaci na mistrovství Evropy," zdůvodnil absenci jedné z opor svého týmu trenér Miroslav Foral, dle něhož Rozboud spolu s dalšími českými reprezentanty zamířil na společnou přípravu na Slovensko. „Do těla ale čeští reprezentanti budou dostávat hlavně v Českých Budějovicích v nové boxerské hale poblíž areálu SKP," upřesnil.

Studenta odborného učiliště v Třeboni čeká cesta na evropský šampionát juniorů do Záhřebu též díky unikátnímu projektu Deníku „Kabelkový veletrh", z jehož výtěžku mohl talentovaný sportovec uhradit podstatnou část výloh, které účast na mistrovství Evropy představuje. „Tohoto příspěvku si velice vážím a udělám vše pro to, abych na mistrovství Evropy nezklamal," uvedl Rozboud pro Deník.

V mládežnické reprezentaci Petr Rozboud není žádným nováčkem. Reprezentoval už na turnajích v Dánsku či Rakousku a navíc je i ve výběru českých nadějí pro olympijské hry 2016 v Brazílii. Loni ale měl smůlu a z národního týmu vypadl. Ne svou vinou, důvody byly zdravotního rázu. „Stal se mi dost nepříjemný úraz," vraštil čelo při vzpomínce, jak si při boxu přímo v ringu vyhodil kolenní češku. „Musel jsem na nějaký čas boxerské rukavice odložit, v reprezentaci jsem ztratil celý rok," litoval nadějný boxer.

Byť se mu bolestivé zranění přihodilo v ringu, na box nezanevřel. „To v žádném případě, naopak jsem se snažil co nejrychleji do ringu a potom i do nároďáku zase dostat zpátky," ujistil a dodal, že se mu to také brzy povedlo. „Vybojoval jsem totiž v Ústí nad Labem ve své váhové kategorii do 52 kg titul mistra republiky," sdělil.

K boxu Petra Rozbouda přilákal v Třeboni kamarád. „Ten už boxovat chodil a jednou mi nabídl, abych se tam s ním šel podívat, že by mě to možná taky bavilo. Tak jsem kývl a od té doby už tam chodím pravidelně," pousmál se.

Jako kluk přitom prý zkoušel i jiné sporty, nakonec to ale vyhrál box. „Dělal jsem spoustu sportů, u žádného jsem ale nikdy dlouho nevydržel," poznamenal, že až box ho chytil.

Podíl na tom dle něj prý má především jeho klubový trenér. „Pan Foral mě trénuje od té doby, co jsem na box začal chodit a stále se mi maximálně věnuje," vyzdvihl.

Přestože je mu teprve osmnáct let, má v ringu odboxováno už kolem sedmi desítek oficiálních zápasů. „Z toho asi jen patnáct proher," přidal i svou bilanci s tím, že na vlastní kůži už prý také poznal, jak chutná prohra k.o. „I to se stane," pokrčil rameny.

„Nutno ale dodat, že Petr už pravidelně boxuje i extraligu za chlapy," doplnil tuto bilanci Rozboudův trenér Miroslav Foral.

„Snažím se každý zápas vydat všechno, co umím," měl po ruce mladý boxer okamžitou odpověď na dotaz, co on sám v ringu považuje za svou hlavní přednost. „Je hodně rychlý, těžko se chytá," pochválil svého svěřence trenér Miroslav Foral. „Osobně preferuji technický box," přidal ještě další svou vlastnost Rozboud.

Mistrovství Evropy se Rozboud zúčastnil už před čtyřmi roky ve věkové kategorii do 14 let. „Vypadl jsem tehdy hned v prvním kole, tentokráte bych se ale chtěl dostat o hodně dál," ujistil.

A co by říkal medaili?

„Tak to by bylo hodně dobré," zasnil se…