Prožít s Petrem Šedivým dopoledne stojí za to. Můžete si být stoprocentně jistí, že řeč se alespoň na malou chvíli bude točit okolo automobilů. Zamiloval se do sportovního auta z roku 1969. Láska mezi ním a Burlingtonem se narodila velmi rychle.
Na první pohled.

Opravdu jste se zamiloval?
Je to Triumph Burlington Arrow. Oblíbil jsem si jeho vůni, vzhled a také zvuk.

Kde jste se viděli poprvé?

Našli jsme se v Belgii. Byly tam Lotusy, Cobry, ale on mě zaujal svým vzhledem a tvarem.

Čím je jedinečný?

Má jako jeden z mála šestiválcový dvoulitrový motor s výkonem sto koní. Moc se mi líbí převodovka, která násobí převodové stupně. Jezdí se s ním velmi příjemně. Je to takové staré sportovní auto, krásné svezení a nádherný zvuk.

Kudy vedly vaše cesty až přímo za volant tohoto vozu?

Od dětských let jsme se vždycky pohybovali okolo závodů. Závodili jsme na kolech, pak jsme přešli na malé motorky, potom jsme dělali mechaniky u kamarádů, kteří měli několik aut na rallye. Postupně jsme se, jak nám léta přibývala, začali dívat i po autech, která jsou starší.

Vyrážíte na jihočeské silnice? Objevujete se na závodech?
Jezdím jen rallye South Bohemia Classic. Absolvovali jsme už i první ročník.

Takže tuto oblíbenou rallye na jihu Čech znáte dokonale?
Všechny lidi, kteří tuto rallye organizují, opravdu znám velmi dobře. Za ta léta udělali obrovský kus práce. Při posledním ročníku byla vidět velmi precizně odvedená organizace. Volba tratě, přípravy jednotlivých „ertet“ – to jsou testy přesnosti, zázemí, průjezdy krásným jihočeskými městy. To je prostě nádhera.

Věnujete se ve volných chvílích výhradně tomuto vozu?
Upravuji si také MGA. Přivezl jsem si ho před osmi lety, už mám ošetřený a nalakovaný podvozek, hotovou převodovku, celý motor a čeká mě další práce. Tohle auto se mi vždycky líbilo, docela se těším, až ho budu mít postavené. Oproti Burlingtonu má jednu výhodu – střechu.

Kde vás mohou příznivci automobilů vidět na vlastní oči? Kudy povedou vaše cesty teď?
Jezdím opravdu jenom zmiňovanou Bohemia South Classic. Možná, pokud se někdy rozhodnu, tak by mě lákaly Karlovy Vary.