Nohejbal je sport, který vznikal také na jihočeských osadách. U rybníků a řek. Dodnes hrají "Mosťáci", kteří šířili a šíří slávu tohoto sportu z centra Českých Budějovic. Hřiště mají nedaleko Malše a svádějí na něm velké nohejbalové bitvy. Jak je dobře vidět na složení reprezentačních výběrů, budoucnost nohejbalu má docela solidní vyhlídky. O velkém úspěchu Davida Višvadera na turnaji v Praze Poslední smeč jsme podrobně informovali, teď přinášíme sondu do reprezentace mladších hráčů.

"Třináctý ročník turnaje nohejbalových trojic Pardubice open nabídl zajímavou podívanou," hodnotí trenér českobudějovického Dynama Emanuel Višvader. Proč zmiňujeme právě tento turnaj? "Byly do něj nasazeny i reprezentační týmy," vysvětluje trenér Dynama České Budějovice. A právě proto mohou být nohejbalová srdce starších a zkušenějších bardů být naplněna optimismem. V Pradubicích trenéři rozdělili hráče do dvou skupin. Podle věku. U 15 a U19. "Do těchto jednotlivých týmů byli pozváni i dva hráči z našeho oddílu," říká se spokojeností v hlase trenér klubu Dynamo České Budějovice.

Kteří hráči si zahráli v reprezentačním dresu? Petr Škoda v kategorii U19 a Kryštof Kalianko v kategorii U15. "Trenér reprezentace Marek Líbal byl s jejich výkonem spokojený a to je dobrý příslib do budoucnosti našeho oddílu," potvrdil Emanuel Višvader.