Jižní Čechy – Končící rok 2010 byl úspěšný pro devatenáctiletého Arnošta Petráčka, českého reprezentanta v plavání z Jankova na Českobudějovicku. Na mistrovství světa handicapovaných plavců získal zlatou medaili a navíc si letos udělal vytoužený řidičský průkaz.

Mistr za volantem
Arnošt Petráček letos v srpnu na mistrovství světa handicapovaných plavců v nizozemském Eindhovenu vybojoval zlatou medaili v závodě na 50 metrů motýlek v novém světovém rekordu 42,62 vteřiny. Na trati 50 metrů znak pak získal stříbrnou medaili časem 46,93 sekundy.

„Za mými medailovými úspěchy stojí trenéři Libuše Cuřínová a Jiří Filip z Plavání České Budějovice, dále pak trenér Jiří Dvořák a osobní asistentka Irenka Opekarová z Fitness centra Pouzar,“ zdůrazňuje Arnošt Petráček, student Integrované střední školy stavební v Českých Budějovicích.
„K mým letošním úspěchům patří kromě medailí i úspěšně složené řidičské zkoušky v přeloučské autoškole. Už jezdím sám autem na tréninky a nejsem závislý na rodičích. S novým autem, na které mi poskytlo slevu Auto Ševčík, jsem najezdil necelých 20 000 kilometrů. Řídil jsem i cestou z holandského šampionátu a jeli jsme už i do Itálie,“ pochvaluje si plavec, který myslí nejenom na sebe.

„Začátkem prosince uskutečnila Andělská aukce pro Arpidu, kde jsem byl patronem jednoho draženého obrazu. Vybralo se několik set tisíc, což jsem moc rád. Byla to paráda. Akci zorganizovala firma Dfk Group ve spolupráci s Hitrádiem Faktor. Firma Dfk Group mi také dělala nové internetové stránky, poděkování si zaslouží hlavně manažer firmy Jakub Kadleček,“ vyzdvihuje.
Vedle vyčerpávajících tréninků v českobudějovickém bazénu zápasí mladý student také s nástrahami studia. „Ve škole je to ale v pohodě, učitelé mi vycházejí vstříc. Spolužáci jsou na mě hodní a jsem rád, že mám perfektní třídu,“ pokračuje plavec. „A co holky? Přítelkyni nemám, ještě se zatím nenašla ta pravá. Ale kamarádek mám kolem sebe hodně,“ šibalsky se usmívá mladý plavec.

Fešandy u vody
„Každoročně jezdím do Jindřichova Hradce na závody, pořádané klubem SK Kapři, kde jsou fakt hezké dobrovolnice. Mám je fešandy na mých internetových stránkách ve fotogalerii. A samozřejmě kamarádky mám taky ve škole. Jsem moc rád, že mě berou takového, jaký jsem.“

A co si přeje Arnošt Petráček do nového roku?
„Hlavně abychom byli všichni zdraví. Můj hlavní sportovní sen je posunout se zase dál o krok v plavání. Přeji si, abych začal šlapat na paty v závodě na 50 metrů volný způsob Honzovi „Dědkovi“ Povýšilovi, dále pak Francouzovi Davidu Smetaninovi a Španělovi Richardu Oriberovi. Druhý můj sen je porazit v závodě na 50 metrů znak Mexičana Juana Reyese, se kterým jsem se pral již na mistrovství světa v jihoafrickém Durbanu v roce 2006.“
Za tehdejší stříbro mezi seniory byl oceněn jako druhý nejlepší jihočeský juniorský sportovec ve společné kategorii se zdravými sportovci.

Končící rok 2010 se tedy Arnoštovi vydařil.
„Chtěl bych moc poděkovat všem, kteří mi jakkoliv pomohli, protože letošní rok byl velmi náročný – autoškola, auto, mistrovství světa. Rád bych poděkoval své rodině za celé ty roky dřiny a hlavně za trpělivost se mnou.“

Berlínská výzva
Také v nadcházejícím roce 2011 by nějaké medailie mohly zacinkat a Arny by tak rozšířil sbírku cenných kovů vylovených z bazénů ve světě.
„Připravuji se na mistrovství Evropy, které bude příští rok na přelomu června a července v německém Berlíně. Uvidíme, jak mi to půjde, ale myslím si, že to vyjde,“ uvažuje nahlas Arnošt Petráček a přeje zároveň vše dobré v roce 2011 i všem čtenářům Deníku, kteří se po celý rok o jeho úspěších na stránkách novin dozvídají.
Více zajímavostí včetně fotografií najdete na stránkách www.arny–petracek.cz.