S optimistickou náladou odjížděly házenkářky Jindřichova Hradce k záchranářským duelům s Veselím nad Moravou. Z Hodonína se však hráčky od Vajgaru vrátily s rozporuplnými pocity a hlavně s nulou na kontě vyhraných utkání.
Jihočeškám vůbec nevyšel zejména první duel, ve kterém podlehly Chrenkové a spol. 31:18. Trenéři i vedení klubu bylo s výkonem hráček velice nespokojeno a po důrazné domluvě došlo v odvetě ke zlepšení. Jindřichův Hradec dosáhl lichotivějšího výsledku a prohrál „jen" 23:20.
„Začíná to být skoro pravidlo. Jeden zápas se nám povede, druhý ne.  Nevím proč. Dobře jsme věděli, co bude Veselí hrát a připravovali jsme se na to celý týden.  Zápas jsme však nakonec odchodili a domácí nedokázali ničím překvapit. Náš výkon byl trapný," nehledá žádné výmluvy kouč jindřichohradeckých házenkářek Karel Petržala.
Jeho svěřenkyně si vzaly výtky vedení k srdci a následující den byl jejich herní projev nesrovnatelně lepší. „Hráčky především začaly bojovat a právě na bojovnosti musí být naše výkony založeny. Bez této vlastnosti se nemůžeme soupeřům vyrovnat," má jasno Petržala.
Hráčky Jindřichova Hradce v nedělním utkání skutečně dřely od první do poslední minuty a chybělo jen trochu štěstí, aby se Jihočeškám v závěru podařilo vyrovnat. Pětigólové manko se jim podařilo stáhnout na rozdíl tří branek a to ještě Krupicová s Kohoutovou nastřelily v posledních minutách tyč veselské brány. „V neděli se holky přesvědčily, že házenou hrát umí. Je ale škoda, že to stále zapomínají a musí se jim to pořád připomínat," stěžuje si jindřichohradecký trenér.
Jihočeskou střelbu tradičně obstarávala Kateřina Krupicová. Zejména v prvním utkání však zůstala v této činnosti osamocena. Ve druhém duelu už ji výrazněji podpořila další tahounka týmu Zuzana Kohoutová a také Maryšková. Trenér Petržala však jakékoli vyzdvihování výkonu hlavních opor odmítá. „Házená je kolektivní hra a jedna hráčka bez druhé neznamená nic. Ano, gólový přínos Kateřiny Krupicové je neoddiskutovatelný, ale za výkon v prvním utkání nemohu pochválit nikoho. Ve druhém zápase se opět snažila. Stejně jako Zuzana Kohoutová. Obě nechaly na hřišti srdíčko a naběhaly hodně kilometrů.  Totéž se ale dá říci rovněž o ostatních hráčkách. Hráčky jako Krupicová nebo Kohoutová jsou natolik zkušené, že by mohly hrát jistě lépe. Potenciál na to mají," říká o klíčových hráčkách trenér Petržala. Jak ale zdůrazňuje, výkon jednotlivých hráček výsledek nedělá a kouč vždy posuzuje výkon celého týmu.
Každopádně individuální výkony hráček jsou pro výsledek zápasu rozhodující a Karla Petržalu mrzí zejména neúčast Jitky Matouškové  a gólmanky Davidové. „Je pravda, že Jitka nám ve Veselí chyběla hodně. Věřím, že až bude doma k dispozici, bude to zase lepší. Místo Davidové nastoupily ve Veselí Michalová s Melichovou. Prostřídali jsme obě, ale jejich úspěšnost zákroků byla dost nízká. V prvním utkání měla naše brankářka jen tři zásahy a to je málo. Ve druhém zápase se Michalová přece jen trochu chytla a hned se nám hrálo lépe," říká jindřichohradecký lodivod.
Házenkářkám Hradce nicméně výsledkově nevyšlo ani nedělní utkání a po úvodním dvojzápase Jihočešky s Veselím prohrávají 0:2. V domácích odvetách, které jsou na programu o víkendu, tak budou mít co dohánět.
Jozef Hanták – trenér Veselí nad Moravou: „Samozřejmě musíme být spokojeni s tím, že jsme dvakrát vyhráli. Větší spokojenost panuje s prvním zápasem,  který jsme zvládli bez problémů. Ve druhém zápase se projevila naše slabina a tou je úzký kádr. Znovu jsme museli řešit, jak nahradíme zraněnou Jandáskovou. Velice si cením toho, že i s osmi hráčkami dokážeme zvládnout dva takto těžké zápasy ve dvou dnech."