Začátek ale týmu od Otavy vůbec nevyšel a za deset minut prohrával 0:4. Postupně se však vzpamatoval a do přestávky dokázal otočit skóre. Vyrovnaný duel pokračoval i po změně stran, kdy si Písečanky udržovaly mírný náskok a nakonec se mohly radovat z těsného, ale zaslouženého vítězství.

„Úvod se nám nepovedl, bylo to našimi školáckými chybami a neproměňováním šancí. Obrana v čele s výbornou brankářkou Bezpalcovou však fungovala a po hlučnější debatě o přestávce jsme se zlepšili i v útoku. Poruba nám nedala vydechnout, ale troufnu si říct, že závěr jsme si celkem zkušeně pohlídali,“ konstatovala trenérka vítězek Kateřina Hromádková.

V dalším kole Písek v sobotu 26. února čeká cesta za nejvzdálenějším protivníkem do východoslovenských Michalovců, které aktuálně vévodí pořadí MOL ligy.

Sokol Písek – Sokol Poruba 21:19 (9:8)

Branky: T. Pokorná 8/2, K. Kubišová 3, Chlupová 3/1, Součková 3, Stellnerová 2, Svobodová 1, Pešková 1– Konečná 4, Desortová 4/1, Maiwaelderová 4, Baumbachová 3, Rajová 2, Šmidáková 2, Salašová 1, Dybalová 1/1. Rozhodčí: Bareš, Uhlíř. Sedmimetrové hody: 6/3 – 5/3. Vyloučení: 1:3. ŽK: 1:2.