Tuři Svitavy - Sokol Sršni Písek 85:92 (17:20, 40:44, 54:74).

Body Sršňů: P. Šlechta 28, V. Sýkora 14, P. Englický, M. Mach a M. Svoboda 12, J. Šurý 5, M. Špičák 4, J. Svoboda 3, L. Mikolášek 2, O. Chvála. Trestné hody: 34/22:28/21. Trojky: 26/6:35/15. Doskoky: 54:38. Osobní chyby: 20:28.

Po porážce o třicet bodů ve Svitavách a domácím vítězství o šest bodů zajížděli písečtí Sršni k rozhodujícímu duelu semifinále prvoligového play off basketbalistů znovu do Svitav. "V rozhodujícím utkání se může stát úplně všechno," glosoval situaci a povzbuzoval svůj tým po druhém utkání písecký trenér Jan Čech. A utkání mu dalo za pravdu.

Vyrovnaný první poločas, skvělá třetí čtvrtina Sršňů a drama v posledním dějství. Tak by se dal charakterizovat rozhodující duel. V první čtvrtině se oba celky střídaly ve vedení a ani jeden neutekl více než o tři body. V první polovině druhé části neustále vedli Sršni, pak se situace obrátila, aby závěr poločasu opět vyzněl pro Písek.

Rozhodující pro celé utkání byla třetí čtvrtina. Tu Sršni vyhráli o šestnáct bodů. Hned v jejím úvodu si výbornou sérií vytvořili náskok osmnácti bodů (42:60), aby se dostali dokonce až na 22 bodů (47:69 a 49:71). Dvacetibodový rozdíl před závěrečným dějství již dával hodně velké naděje na výhru a postup. Domácí to však nevzdali a postupně začali z náskoku Sršňů ukrajovat bod po bodu. Dostali se  až na rozdíl šesti bodů (79:85). V dramatickém závěru přišly tradiční basketbalové šachy se šestkami na obou stranách. Písečtí střelci však zachovali pevné nervy a výhru již za svých prstů nepustili.

Vezou ze Svitav postup do finále, ve kterém se utkají se Slavií Praha.