Písek by svůj účet mohl rozšířit dnes, kdy od  18 hodin hostí Michalovce. „To je však profesionální celek, takže se s něčím nedá příliš počítat," říká Rudolf Žaba, předseda Sokola Písek. „Všechno je o penězích. Odešlo nám před sezonou pět hráček. Hrajeme tak 
s mladým týmem. Počítáme, že budeme na chvostu spolu 
s Jindřichovým Hradcem."

Vzájemný zápas jihočeské zástupce v interlize čeká po Vánocích. „Víme, jaké máme možnosti a jakou soutěž hrajeme. Jsme smíření s tím, že se budeme prát o poslední místo s Pískem, protože poslední celek automaticky rovnou sestupuje," uvádí Jaroslava Krupicová, předsedkyně TJ Házená Jindřichův Hradec.

Nabízí se spekulativní otázka, zda není někdy lepší hrát o soutěž níže, než se trápit výše. U Vajgaru však mají jasno.

„Vloni holky svoji účast 
v nejvyšší soutěži řádně obhájily a stejný cíl máme i letos. Chceme interligu udržet. Víme, že nebudeme patřit ke štikám soutěže, což je dáno našimi finančními možnostmi, ale pořád chceme být mezi osmičkou nejlepších českých týmů," sděluje Krupicová.

Podle jejího názoru je účast týmu žen v nejvyšší soutěži propojena s mládeží. „Děti musí mít motivaci zahrát si nejvyšší soutěž. Z hlediska vývoje klubu je tak pořád lepší být mezi posledními v interlize než třeba v nižší soutěži."

Účast v první lize by mohla znamenat určité riziko.

„I když jsme prohrávající, tak máme díky příslušnosti 
k interlize v ženské házené  stále nějakou váhu. V případě sestupu by zcela jistě odešly některé hráčky, kterým by nestálo za to hrát první ligu 
a místo špičky tabulky by se třeba klub mohl záhy propadnout ještě někam níže i v této soutěži. Finanční náklady na dopravu a halu jsou navíc podobné,"  vypočítává Jaroslava Krupicová.