Utkání soupeřek, které se velmi dobře znají a některé hráčky působily v obou týmech, nabídl zcela vyrovnaný průběh. Jihočešky prohrávaly pouze po úvodní trefě nejlepší střelkyně zápasu Míšové, a pak až třikrát o gól na konci, což však bylo pro výsledek rozhodující. Většinu času vedly, byť těsně o jedinou trefu nebo o dvě, ale za stavu 34:34 hostující celek poslední čtyři střelecké pokusy neproměnil. Slávistka Vostárková byla úspěšnější a zajistila svému družstvu minimální náskok do odvety.

„Hrálo se velmi vyrovnané utkání, v němž se na konci štěstí přiklonilo na stranu Slavie. Samozřejmě nás těsná porážka mrzí, nicméně jsme teprve v poločase a není vůbec nic ztraceného. Doma musíme určitě zlepšit obrannou činnost, nemůže dostávat tolik gólů, z toho jsem roztrpčená. A taky jsme zbytečně ztráceli míče v přechodové fázi, což nás pak stálo hodně sil. Druhý zápas ve dvou dnech bude velmi náročný po fyzické stránce, bude to na krev, jak se říká, ale tak se poháry hrají. Věřím, že v sobě najdeme potřebné síly a v domácím prostředí uspějeme a postoupíme do dalšího kola,“ zhodnotila úvodní duel písecká trenérka Kateřina Hromádková.

Slavia Praha – Sokol Písek 35:34 (18:18)

Branky: Míšová 11, Vostárková 6, M. Svobodová 4, Franková 3, Fryčáková 3, Holeňáková 3, Duranková 2, Jestřibková 2, Motejlová 1 – Pokorná 10, Pešková 7, Kubišová 5, E. Svobodová 5, Stellnerová 4, Chlupová 2. Součková 1. Sedmimetrové hody: 2/1:1/1. Vyloučení: 2:4. ŽK: 2:1. Rozhodčí: Backovič, Palackovič (Slovinsko).