MOL liga – 8. kolo

V osmém kole interligy se Jihočešky vypravily na jih Slovenska, kde je čekal ambiciózní celek Dunajské Stredy, kterému patří třetí příčka tabulky hned za giganty z Michalovců a Mostu. Domácí tým naplnil očekávání a už v první půli si vytvořil rozhodující náskok, k čemuž pomohla především šestibranková šňůra od stavu 6:4. Po změně stran se hrála mnohem vyrovnanější partie, ale Slovenky si stále udržovaly dostatečný náskok. V celku Sokola střelecky zářila Tereza Pokorná, která nastřílela 11 gólů, ale ve svém počínání zůstala osamocená.

Písecké házenkářky v tabulce klesly na osmé místo s vyrovnanou bilancí čtyř výher s tejného počtu porážek a už ve středu 3. listopadu ve své hale přivítají dvanáctý Zlín (18 hodin), který má na svém kontě zatím pouze jediné vítězství.

HC DAC Dunajská Streda – Sokol Písek 36:26 (21:12)

Branky: Élöová 8/3, Juhosová 7, Hudáková 5, R. Biziková 4, Bugárová 3, B. Biziková 3/1, Pénzesová 2, Sáriová 2, Jagodičová 1, Demeterová 1 – Pokorná 11/3, Nosková 3, Svobodová 3, Chlupová 3/1, Stellnerová 2, Kubišová 1, A. Velková 1, Součková 1, Pešková 1. Sedmimetrové hody: 5/4:4/4. Vyloučení: 2:5. ŽK: 2:2. Rozhodčí: Balogh, Klimko.

Český pohár – 3. kolo

Zcela podle papírových předpokladů se vyvíjel duel třetího kola Českého poháru, v němž písecké házenkářky nastoupily na půdě střešovického Tatranu. Domácí tým, který působí v přeboru Prahy, neměl nárok a Jihočešky jej deklasovaly rozdílem 28 branek, když mu za druhý poločas dovolily skórovat jen čtyřikrát.

Ve čtvrtfinále pohárové soutěže se písecké házenkářky představí ve Zlíně. Termín bude s ohledem na účast jihočeského týmu v Evropském poháru ještě upřesněn.

Tatran Střešovice – Sokol Písek 15:43 (11:21)

Branky: Kheková 10/4, Nožičková 2, Bartáková 1, Macková 1, Hošková 1 – Svobodová 8, A. Velková 7, Pokorná 7/1, Kubišová 6, Bicanová 5, Pešková 4, Merglová 2, Chlupová 2, Součková 2. Sedmimetrové hody: 4:1. Vyloučení: 0:1. ŽK: 0:1. Rozhodčí: Mrázová, Nelhýbelová.