Házenkářská interliga pokračovala o víkendu zápasy o titul a čtveřice Olomouc, Veselí nad Moravou, Plzeň a Písek rozehrála play-out o udržení se v nejvyšší soutěži.

Házenkářky Písku přivítaly v sobotu večer v obloukové hale Zoru Olomouc. V posledním vzájemném duelu uspěly po nadšeném výkonu Jihočešky, tentokrát ale hráčky Písku své fanoušky zklamaly.
Písečanky začaly v brance s Lucií Preslovou. Hanačky měly výborný vstup do utkání a rychle si vypracovaly pětibrankový náskok.
Domácí házenkářky se nemohly dostat do tempa a moc se nezměnilo ani po příchodu gólmanky Brožové, která nastoupila do zápasu od poloviny první půle.
Na gól Písečanek dokázaly hráčky Olomouce vždy okamžitě zareagovat další úspěšnou trefou a na dostřel se tak Jihočešky v průběhu utkání prakticky nedostaly.
Olomoučanky kontrolovaly s přehledem hru také ve druhém poločase a domácí házenkářky neměly přes veškerou snahu nárok. Zora nakonec na jihu Čech vyhrála 29:23 a v sérii na dvě vítězství vede 1:0.
Ondřej Václavek (Písek): „Do utkání jsme vstoupili špatně. Nedařilo se nám zejména v obraně a pak se to s námi táhlo prakticky celý zápas. Nebyl jsem spokojený už se samotnou přípravou na utkání. Tréninková morálka nebyla během posledních čtrnácti dnů taková, jakou bych si představoval. Mrzí mě, že dokážeme hrát dobře jen ve chvílích, kdy už je vlastně rozhodnuto. Když ale máme šanci se zápasem něco udělat, prostě to nejde."
Jan Bělka (Olomouc): „Přijeli jsme s obavami, jak se především psychicky vyrovnáme s posledními neúspěchy. Jsem rád, že jsme to zvládli hlavně díky velké bojovnosti. Domácí hráčky to sympaticky nezabalily ani za nepříznivého stavu a my jsme to tudíž vůbec neměli jednoduché, i když výsledek vypadá jasně."
Série pokračuje 7. a případně 8. května v Olomouci.
Další zápasy:
Play-off semifinále:
Zlín – Slavia Praha 18:24
Poruba – Most 20:21
Play-out 1. utkání:
Plzeň – Veselí nad Moravou 28:30 po sedmičkách.