„Loni jsme poprvé pořádali obnovené závody a reakce byly báječné. Závodníci si pochvalovali, že se plave přímo v historickém centru města, což nebývá zvykem, i atmosféru, kdy ze břehů fandily zástupy diváků. Před rokem sem dorazili i reprezentanti v dálkovém plavání Alena Benešová a Jan Micka, tentokrát je krátce po mistrovství světa v Japonsku, tak uvidíme, zda se nám ještě někdo dohlásí,“ prozradila Eva Šmausová z pořádající Tělovýchovné jednoty Koh-i-noor.

Program, jenž potrvá do odpoledních hodin, zahájí na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích v 10:30 závod na 5 kilometrů. Od 12:30 bude následovat 1 kilometr a nakonec ve 13:30 h nastoupí do akce plavci na trati 3 kilometry. Zatímco obě delší distance jsou určeny registrovaným plavcům, na kilometrové trati se mohou zúčastnit rovněž rekreační plavci, jedinou podmínkou je, aby doložili zdravotní prohlídku.

„Po celou dobu pak samozřejmě plavce pro všechny případy provází vodní záchranná služba na loďce. Těší nás, že záštitu letos převzal hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba. Pro nejlepší závodníky máme připravené na diplomy, poháry a rovněž tak jako před rokem zajímavé finanční prémie,“ uvedla Eva Šmausová.