Na závěr šampionátu si udělal velkou radost. Časem 4:35,00 totiž vybojoval stříbrnou medaili na dlouhé polohovce a podlehl jen vítěznému Bartošovi. Spolu s loňským sedmým místem na Světovém poháru v Berlíně se jedná o jeho životní úspěch. „To určitě,“ přikývne. „Od dlouhé polohovky jsem si hodně sliboval,“ připustí.

Baloun byl pořádně vidět i v dalších disciplínách. Na 200 metrů motýlek skončil těsně pod stupni vítězů čtvrtý, ale v krajském rekordu. Časem 2:09,40 vylepšil o 26 setin vteřiny své dosavadní maximum. „Před závodem jsem si říkal, že když budu na dvě stě delfín ve finále A, tak to bude dobré, takže s časem i umístěním maximální spokojenost,“ tvrdí.

Možná trochu víc čekal Baloun na vytrvaleckých kraulerských tratích. Na čtyřstovce se dostal pouze do finále B, kde obsadil celkové desáté místo. Na patnáctistovce skončil pátý a šesté místo přidal na 200 m polohový závod.

Své účinkování na šampionátu tak mohl hodnotit kladně. „Určitě to bylo dobré. Věřím, že jsem nezklamal,“ tvrdí. Spokojená byla i předsedkyně pořádajícího Koh – i – nooru Eva Šmausová: „Karel potvrdil, že z něj může být výborný plavec. A povedl se i celý šampionát,“ chválila si.

Baloun si od mistrovství republiky v domácím prostředí hodně sliboval. „Chtěl jsem zaplavat dobré časy, což se celkem povedlo. Medaile, to už byla jenom taková odměna navíc,“ směje se. „Byl to vrchol zimní sezony a snažili jsme se na něj co nejlépe připravit.“

V rámci přípravy na šampionát se Baloun zúčastnil zimního mistrovství republiky v dálkovém plavání v Pardubicích. Na pět kilometrů obsadil páté místo. „Nebylo to špatné,“ připustí. „Byla to opravdu jen příprava. Všechno jsme směřovali k mistrovství republiky u nás v Budějovicích.“

Zimní šampionát se na jihu Čech uskutečnil vůbec poprvé v historii. Baloun si tak vrcholný závod zaplaval v domácích podmínkách. „Zažil jsem tady před lety žákovské mistrovství. To mi to všechno ale ještě tolik nedocházelo. Šampionát dospělých, to je úplně něco jiného. Jsem rád, že jsem se ukázal v docela dobrém světle,“ usmívá se.

V hledišti ho povzbuzovali rodiče i přítelkyně. „Snažil jsme si nijak nepřipouštět, že plavu v domácím prostředí. Snažil jsem se soustředit sám na sebe,“ ujišťuje.

V létě se v Praze koná juniorské mistrovství Evropy. Baloun může jen litovat, že není o rok mladší. Jinak by ho nominace nemohla minout. „Je to škoda. Už jsem ale prostě moc starý,“ rozesměje se.