Generálkou na šampionát byl víkendový Arena Cup v Praze. „Přestože jsme na tento závod šli z plné přípravy, tak si řada plavců vytvořila nejlepší osobní výkony. Pokud vydrží zdravotně, tak můžeme uspět na žákovských i dorosteneckých mistrovstvích. Naším želízkem v ohni na šampionátu dospělých bude Karel Baloun,“ říká předsedkyně klubu Eva Šmausová.

Právě Baloun usiluje o nominaci na juniorské mistrovství Evropy, které bude v Bělehradu. „Dostal se do užšího výběru a s juniorskou reprezentací je momentálně na soustředění ve Strakonicích,“ dodává Šmausová.

Naději na nominace do reprezentace mladších juniorek mají také nadějná plavkyně KINu Dominika Hovorková či Petr Valenta.

Mistrovství republiky staršího žactva hostí o tomto víkendu Ústí nad Labem, dvanáctiletí budou o tituly usilovat v Prostějově. „Celkem je z našeho oddílu přijato na mládežnické šampionáty jednadvacet plavců, což je slušný počet,“ míní Šmausová. „Je to příslib především pro budoucnost,“ pochvaluje si.

„Už na krajském přeboru v Českém Krumlově se potvrdilo, že v této kategorii jsme na tom velice dobře,“ připomíná triumf klubu na nedávném přeboru. „Překvapili mě ale třeba také táborští závodníci, kteří se představili ve velmi dobrém světle.“

O víkendu by Koh – i – noor rád sáhl po cenných kovech. Kromě již zmíněné Hovorkové bude hodně vysoko pomýšlet také Petr Valenta, ale bez šancí nejsou ani Linduška, Indeguld. „V kategorii mladšího žactva jsou to Kroo, Ademoska, Frič, Novoveský a další. Více než polovina našich plavců má šanci na medaili,“ je Šmausová přesvědčena. „Ale nechceme nic zakřiknout,“ směje se.

V úterý cestuje KIN na Přebor sportovních tříd do Prahy a poté bude následovat mistrovství republiky dorostu ve Zlíně, kde se vedle Balouna, od něhož se hodně očekává, představí Nejedlý a Ivaničová. „Ta se pod vedením trenérky Soni Šestákové neustále zlepšuje,“ chválí zkušená funkcionářka.

Ze zimního šampionátu dorostu přivezl Baloun pět medailí. „Tam se mu mimořádně dařilo a překonával i krajské rekordy. Ani teď nevypadá špatně a mohl by na tento úspěch navázat,“ přeje si Eva Šmausová.

Právě ve Zlíně by měl splnit limit pro MEJ v Bělehradu. „Druhou možnost bude mít na mistrovství republiky v Praze – Podolí v polovině července,“ doplňuje.

Jedenáctiletí už mají svůj letní šampionát za sebou a v Litoměřicích byli Jihočeši úspěšní. Josef Moser přivezl tři zlaté, jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili. Marek Pígl má bronz z osmistovky volným způsobem a dvě medaile přivezly i štafety KINu. Z poháru desetiletých v Sokolově mají Ivana Čurnová a Alena Benešová po dvou bronzových medailích. Desetiletí a jedenáctiletí přivezli z vrcholu sezony své kategorie celkem dvanáct medailí.