Hned první den zimního mistrovství republiky vyhrála 200 metrů znak a časem 2:14,04 splnila limit pro červencové mistrovství světa v Římě. „Je to super a mám z toho hroznou radost,“ smála se chomutovská závodnice. „Chtěla jsem zaplavat co nejlépe, což se povedlo.“

Účast na světovém šampionátu byla pro sedmnáctiletou plavkyni velkým snem. „Ani jsem v to nedoufala, protože osobní rekord jsem měla o celé čtyři vteřiny horší, než byl limit,“ prokázala opravdu velké zlepšení.

Baumrtová na jihu Čech opravdu řádila. Vyhrála totiž ještě znakařskou padesátku. Na stometrové trati brala stříbro a druhé místo přidala ještě na 200 m polohový závod.

Na zimní mistrovství se dobře připravila. Jako členka české reprezentace absolvovala třítýdenní soustředění v Jihoafrické republice. „Trénovali jsme tam na otevřené padesátce. Často pršelo, ale bylo teplo, takže to bylo dobré,“ chválí si přípravu.

Dle jedné z informací figurovala Baumrtová mezi pěticí českých reprezentantů, která by měla mít účast na světovém šampionátu jistou bez ohledu na splnění limitu. „Četla jsem to také na teletextu, ale byla to chyba. Jsem sice členkou reprezentace, ale do té elitní pětice nepatřím,“ vysvětluje.

Do Č. Budějovic jezdí severočeská závodnice ráda. „Každý rok sem přijíždím na Velkou cenu města a také několikrát na mistrovství republiky. Loni jsem v Budějovicích splnila limit na juniorské mistrovství světa v Mexiku, takže je to pro mne šťastný bazén,“ potvrzuje.

V Mexiku na MSJ se ale příliš neprosadila. „Vypadla jsem v semifinále. Skončila jsem patnáctá. Nebylo to úplně nejhorší, ale čekala jsem trochu víc,“ přiznává.