Letní paralympiáda v Londýně se blíží a jihočeské želízko v ohni, mladý plavec Arnošt Petráček z Jankova, se připravuje na boj o medaile. A že to nemusí být jen náročná příprava plná dřiny, o tom svědčil jeho zajímavý víkendový program.   
Počátkem března se totiž mistr světa Arnošt Petráček  zúčastnil soutěže Vajgarský kapr Lenky Outlé 2012 – závodů handicapovaných plavců v bazénu v Jindřichově Hradci, které pořádalo místní sdružení Okna, plavci ze sportovního oddílu Kapři.

„Sobotní závody byly v havajském stylu, takže všude převládaly havajské sukýnky,“ usmívá se  spokojeně plavec.  „Hlavní organizátor Ivan Jůna pod přezdívkou Dan Ivanečný je zvládl na  jedničku. Závody splnily svůj hlavní cíl zazávodit si a přitom se pořádně i pobavit.“

Akce se kromě domácích účastnil i oddíl Vodomílek z Jihlavy a plavci z Kutné Hory a vyhráli všichni. „Večer se konalo vyhlášení výsledků v kulturním centru Jitka za podpory jeho majitele Vladimíra Pecky,“ pokračuje Arnošt Petráček. „Díky přispění firmy Lipnoservis Lipno nad Vltavou byly odměnou medaile i skvělé ceny. Firma dovezla zimní monoski a letní handbike, vozítka uzpůsobená pro handicapované.  Zájem o ně byl obrovský a lidé jezdili i po parketách. O občerstvení se  postarala firma City Gastro České Budějovice. Program byl pro mě před mezinárodními závody výborným relaxem a na další ročník se moc těším,“ říká Arnošt Petráček.

Víkend ocenila i dobrovolnice oddílu Kaprů Kateřina. „Pro někoho bylo setkání šancí k poznání dalších členů velké Kapří rodiny,“ říká Kateřina. „Účast byla velká jak v počtu závodníků, tak v jejich podporách. Děti byly plné energie a bylo na nich vidět odhodlání. Slovo vzdát se neznají a za to si zaslouží velký obdiv.  Závody byly rozděleny do čtrnácti rozplaveb. Po dokončení poslední si děti vyzkoušely také potápění s vybavením.“

Při slavnostním večeru s vyhlášením výsledků a předáním cen, na kterém hrála Studentská kapela, vzpomínali přítomní na Lenku Outlou, na akce oddílu Kaprů a  již  plánovali letní tábor. „Poslední překvapení programu byla vojenská spartakiáda v podání dobrovolníků ve žlutých vojenských pyžamech se slušivými  barety,“ říká Kateřina.
„Byl to nádherný den. Úsměvy a odhodlání ve tvářích dětí při plavání i při tanci v nás zanechaly nenahraditelný pocit. Myslím, že jsme si zařádili opravdu všichni,  zvláště společné krásné tancování a dovádění byly nezapomenutelné,“ dodává Kateřina.