V pondělí vylovil z bazénu titul mistra světa, v úterý přidal stříbrnou medaili.

Český paralympijský reprezentant Arnošt Petráček z Jankova u Českých Budějovic září na Mistrovstí světa handicapovaných plavců v holandském Eindhovenu.

V úterním finále na trati 50 metrů znak v kategorii S4 zaplaval druhý nejlepší čas 46,93 sekund a o necelou vteřinu nestačil jenom na Mexičana Juana Reyese (46,09), který na této trati drží již dva roky světový rekord (42,71).

Další český plavec Jan Povýšil skončil časem 48,16 sekund na čtvrtém místě.

„Arny plave jako o život, ale konkurence na letošním mistrovství je veliká,“ říká jeho otec Arnošt Petráček starší.
„Mezi plavci jsou strašně malé rozdíly, tak uvidíme, jak to dopadne,“ netroufal si odhadnout konečný výsledek před úterním finále. Po něm se však z dalšího medailového úspěchu syna radoval.

Arnošt Petráček již v pondělí vyhrál závod na 50 metrů motýlek v novém světovém rekordu 42,62 sekund. Mexičan Juan Reyes byl v tomto závodě třetí.
Na týdenní mistrovství vyrazila do země větrných mlýnů šestice českých plavců.

V úterý kromě Arnošta Petráčka vybojovala na trati 50 metrů znak stříbrnou medaili také Běla Hlaváčková. Pro Hlaváčkovou je to již druhé stříbro ze šampionátu. Ve finálovém závodě podlehla jenom Ukrajince Prologaievové, která dokázala opět vylepšit svůj světový rekord.
Česká výprava má tak po třetím dnu závodů na svém kontě již čtyři medaile. Arnošta Petráčka ještě čeká jeden závod, takže medailová žeň nemusí být konečná.