Otevřeného mistrovství se zúčastnila kompletní česká paralympijská reprezentace pod hlavičkou České asociace handicapovaných sportovců
Na závodech si plavci mohli splnit limity na paralympijské hry, které se letos konají v čínském Pekingu.

„Arnošt měl již před těmito závody splněné dva limity a v Sheffieldu se mu podařilo splnit také limit na 100 metrů volný způsob,“ říká jeho trenérka Veronika Šimečková.

„V Pekingu tak může Arnošt plavat tři disciplíny, a to 50 a 100 metrů metrů volný způsob a 50 metrů znak. Medailové ambice má v disciplíně 50 metrů znak a v těch dalších se může dostat do finále.“

Arnoštu Petráčkovi, který bude od září studovat na českobudějovickém gymnáziu olympijských nadějí, se závody vydařily a v silné konkurenci obstál. Závodů se kromě domácích borců zúčastnili také například reprezentanti z Nového Zélandu, Ukrajiny, Řecka nebo Izraele.

„Arnošt si ve všech závodech udělal osobní rekordy a v disciplíně 50 metrů znak se mu podařilo zlepšit svůj český rekord v čase 0:49,23 sekund, což mu přineslo zlatou medaili,“ pokračuje Šimečková.

Další dvě medaile přidal i na trati 50 a 100 metrů volný způsob, kde shodně skončil na třetí příčce.

„Medaile ale nebyly zas tak důležité, daleko důležitější byly zaplavané časy,“ říká trenérka Šimečková, která věří, že její svěřenec může na nadcházejících paralympijských hrách uspět.

„V červnu nás ještě čekají poslední závody před Pekingem. Půjde o mistrovství Německa v Berlíně, kterého se zúčastní opět kompletní česká paralympijská reprezentace.“ Koncem srpna pak Arnošt Petráček odletí do Pekingu, kde se pokusí uspět.