„Ještě jsem toho nenatrénoval tolik, aby to stačilo na dobrý výkon,“ vysvětluje devatenáctiletý student českobudějovického Gymnázia olympijských nadějí Filip Pytel. „A pro ostudu si jezdit nebudu,“ dodává.

Místo pro ostudu tak začal jezdit pravidelně do Českého Krumlova na otáčivé hlediště. „Večer tam dojíždím na brigádu,“ informuje český rekordman. Na otáčivém hledišti pracuje jako požární hlídka.

Zatím nehasil

Představení jej baví, často je se zájmem sleduje. „Zatím jsem viděl vše, co se hrálo, ale musíme hlavně hlídat, aby se nic nestalo. Takže ne vždy je příležitost se dívat,“ podotýká. Zatím však prý žádný požár jihočeský dálkový plavec hasit nemusel.

Nyní už se těší na blížící se premiéru hry Síla osudu. „Hraje tam a zpívá můj kamarád Richard Haan, který je také pokořitelem kanálu La Manche!“ Ten přeplaval moře mezi Francií a Britskými ostrovy dva roky před Filipem Pytlem, tedy v roce 2005.

Přestože už mají všichni jeho kolegové volno, do bazénu míří každý den. Příprava začíná až v srpnu, mladý plavec by se už chtěl konečně dostat do formy. „Zdravotní problémy jsou už snad zažehnány, vypadá to, že bych konečně mohl začít naplno,“ věří Pytel.